"Paddington i jajka wielkanocne" (Wydawnictwo Znak Emotikon)

Wielkanoc nie jest najpopularniejszym motywem literackim. Książek o Bożym Narodzeniu jest zdecydowanie więcej i każdy, kto takiej lektury szuka, bez problemu znajdzie taką, która go zainteresuje. Sytuacja komplikuje się, kiedy zaczynamy szukać książek wielkanocnych. Bez względu na to, czy potrzebujemy lektury przybliżającej sferę religijną, czy książki o wielkanocnych tradycjach, zadanie nie jest łatwe i trzeba się natrudzić, żeby mieć, co czytać. W tym roku sytuacja będzie nieco łatwiejsza, bo na małych czytelników czekają wielkanocne przygody Paddingtona.

Sympatyczny niedźwiadek, który do Londynu przybył z dalekiego Peru, przygotowuje się do konkursu szukania jajek wielkanocnych. Konkurs odbędzie się w ramach charytatywnego Festynu Wielkanocnego. Paddington chce dołożyć do niego swoją cegiełkę (albo, jak sam mówi, "pomocną łapę"), więc wyrusza na zakupy. Swoje kroki kieruje w stronę supermarketu, w którym trwa promocja. Paddington chce z niej skorzystać i kupić trzy czekoladowe jajka w cenie trzech. Niestety, nie tylko on wpadł na taki pomysł. Półki w supermarkecie są puste, a miś zrozpaczony. Skąd teraz weźmie jajka? W innych sklepach są piękne, ale bardzo drogie. Miś ma za mało pieniędzy. Ma jednak (jak się początkowo wydaje) sporo szczęścia, bo trafia na świetną okazję. Oferta ulicznego sprzedawcy jest tak atrakcyjna, że Paddington bez wahania z niej korzysta...


Paddington i jajka wielkanocne to książka dla wszystkich, którzy lubią klasyczne opowieści. Świetnie napisana, doskonale zilustrowana, mądra i wartościowa. Spodoba się czytelnikom w każdym wieku. Z przyjemnością wysłuchają jej dzieci, z zainteresowaniem przeczytają ją dorośli (zarówno rodzice, jak i dziadkowie). Wszystkich zainteresuje i skłoni do rozmyślań. O przyjaźni, gotowości niesienia pomocy, otwartości na innych. Paddington pokazuje, że nawet z najtrudniejszych sytuacji jest jakieś wyjście. Tylko czasem trzeba go trochę dłużej poszukać. Przygody Paddingtona zachwycają, wzruszają, bawią i uczą. Przeczytajcie koniecznie, na pewno się nie zawiedziecie! 

Wszystkie książki o przygodach Paddingtona kupicie na https://bit.ly/PaddingtonFriends 

od 6 do 26 marca, po wpisaniu kodu PADDINGTON z 35% rabatem!

 

Paddington i jajka wielkanocne

Michael Bond, Karen Jankel

ilustracje R.W. Alley

tłumaczenie Michał Rusinek 

Znak Emotikon 2023


 

Komentarze

 1. Cieszę się, że w końcu pojawiła się książka dla dzieci związana z Wielkanocą - rzeczywiście brakuje takiej tematyki w literaturze dla najmłodszych.

  OdpowiedzUsuń
 2. o dziękuję za kod rabatowy napewno sie przyda

  OdpowiedzUsuń
 3. Masz rację, Bożego Narodzenia jest zdecydowanie więcej w literaturze. Ale ta książeczka wydaje się sympatyczna 😍 piękne ilustracje 😍 Asia z Pisane z uśmiechem

  OdpowiedzUsuń
 4. książka związana z Wielkanocą? fajna sprawa, w koncu to już niedługi

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz