"Rodzina Obrabków i sekret Icjanta" (Wydawnictwo Zakamarki)

Czy książki są nudne? Na pewno takie się zdarzają. Czy bohaterowie mogą nie być interesujący? Na pewno można na takich trafić. Być może niektórzy obawiając się, że trafią na takie książki i takich bohaterów w ogóle rezygnują z czytania. Zupełnie niepotrzebnie. Mam dla Was książkowego pewniaka. Z historią i bohaterami, przy których nikt nie będzie się nudził. Za to wszyscy będą się przy nich zaśmiewać do łez!

Rodzina Obrabków jest naprawdę wyjątkowa. Bohaterowie literaccy, zwłaszcza ci przedstawiani w książkach dla dzieci, dzielą się na dobrych i złych. Dobre charaktery się lubi, złe - krytykuje. Dobrzy bohaterowie mają wpajać dzieciom pozytywne zachowania. Źli - uświadamiać, jak postępować nie powinniśmy. Rodzina Obrabków wymyka się tym klasyfikacjom. Nie da się ukryć, że budzą sympatię czytelników. Jednocześnie prowadzą życie, które niekoniecznie jest godne naśladowania. Obrabkowie są złodziejami, oszustami i przestępcami. Nie potrafią mówić prawdy, nie umieją żyć uczciwie. Nie mają z nimi lekko ani sprzedawcy, ani sąsiedzi, ani policjant. Właśnie ten ostatni, dobrze nam już znany z wcześniejszych tomów przygód Obrabków, odgrywa bardzo ważną rolę w czwartym tomie serii. Coś dziwnego dzieje się wokół jego domu. Uwagę na dziwne znaki zwraca Elka Obrabek. Dziewczynka zastanawia się, dlaczego Paul Icjant śpi na trawniku przed domem, czy w domu mężczyzny naprawdę straszy i przede wszystkim, skąd policjant ma skradziony jakiś czas temu diament! Elka i jej brat Ture przystępują do pracy. Muszą poznać sekret Icjanta. A sekret okaże się naprawdę wyjątkowy!Seria o Rodzinie Obrabków to jedna z najbardziej oryginalnych opowieści literackich dla młodych czytelników. Spodoba się najstarszym przedszkolakom i uczniom pierwszych klas szkół podstawowych (tym nieco starszym też, bo Tosia też zapałała do Obrabków sympatią). Polubią te książki także ich rodzice. Za to? Za oryginalną opowieść, niebanalnych bohaterów i ogromne poczucie humoru. Czytając tę książkę będziecie płakać ze śmiechu. Taka to historia, tacy to bohaterowie. A walory edukacyjne? Są, są. Przecież Obrabkowie za sobą wskoczyliby w ogień. Nie jest to więc może rodzina doskonała, ale na pewno bardzo wierna i oddana sobie. Oczywiście, że Obrabkowie robią psikusy także sobie, ale na pewno nie pozwoliliby, żeby ktoś inny zrobił krzywdę Obrabkowi! Dlatego jeśli lubicie takich oryginalnych bohaterów i ciekawe, pełne humoru historie, to Obrabkowie są właśnie dla Was!


 

Rodzina Obrabków i sekret Icjanta

Anders Sparring

ilustracje Per Gustavsson

tłumaczenie Agnieszka Stróżyk

ZAKAMARKI 2023

wiek 6+


 https://www.zakamarki.pl/

Komentarze

 1. Książki dla dzieci powinny być przede wszystkim ciekawe i wciągające, a Rodzina Obrabków na pewno spełnia te wymagania. Mój syn uwielbia tą serię. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kojarzę książki o tych bohaterach. Są idealne w roli prezentu.

  OdpowiedzUsuń
 3. uwielbiam tę serię, jest fantastyczna, idzie na przekór, ale dzieciaki również są w niej zakochane. Izabela Bookendorfina

  OdpowiedzUsuń
 4. O, uwielbiam takie książeczki, na pewno bym po nią sięgnęła, gdybym miała komu czytać (19-latkowi to już niekoniecznie)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz