Chrupek - nowy czworonożny bohater w literackim świecie (Wydawnictwo Wilga)

Psy to popularni bohaterowie literaccy. Bez względu na to, czy książki są adresowane do dzieci czy do dorosłych, psi bohater sprawdza i prezentuje się świetnie. Myślę, że każdy ma swojego ulubionego czworonożnego bohatera i historię, która najbardziej go wzrusza albo bawi. Teraz do grona psich bohaterów dołącza Chrupek, psiak, który pobije serca przedszkolaków.

Chrupek ma białą sierść, ciemną łatkę na oku i sympatyczny pyszczek. Na jego pyszczku maluje się jednak niepewność albo strach. A może coś jeszcze innego? Jeśli czytanie o psich przygodach zaczniecie od książki Chrupek i czerwona kurteczka, to przekonacie się, że to spojrzenie zdezorientowanego i niezadowolonego psiaka. Wszystko przez tytułową kurtkę, którą miał założyć Chrupek. Jak szybko założył, tak szybko zdjął. Kurtka okazała się niezbyt lubianym przez niego elementem psiej garderoby. Czy słusznie tak bardzo buntował się przed jej noszeniem? Przekonacie się, że nie! Co takiego się stało? Niestety, nie mogę zdradzić.
Tak samo, jak nie mogę zdradzić zakończenia książki Chrupek i małe kotki. Tu psią konsternację wywołało stado małych (i uroczych) kociaków. Chrupek nie przepada za kotami. Nie lubi, kiedy wchodzą mu na grzbiet, liżą jego sierść, chrapią i robią kupę. Lista długa, a jednak to tylko jej część. Chrupek (jak wiele psów) ma z kotami poważny problem, a tu na jego drodze staje gromadka rudych kociaków. Psiak jest z tego powodu bardzo niezadowolony i nic nie wskazuje na to, żeby jego nadąsana mina miała zniknąć...
 

Wiek przedszkolny to chyba ten czas w życiu dziecka, kiedy rodzice (i inni dorośli) czytają mu najwięcej. Okazja nadarza się bardzo często. Czytać można, kiedy dziecko rysuje, bawi się albo kładzie na drzemkę. Świetnie sprawdzają się wtedy niedługie, ale interesująca opowieści dla maluchów. Chrupek jest właśnie taką książką. Ładnie wydaną, interesującą, z bohaterem, który budzi ciekawość małych czytelników.  Chrupek, choć ma cztery łapy i ogon, może pomóc maluchom w zrozumieniu niektórych spraw. Jakich? Na przykład tego, że czasem warto się z kimś podzielić. I, że czasem warto posłuchać podpowiedzi innych. Mądrych książek nigdy dość, więc poważnie rozważcie przygarnięcie Chrupka do domowej biblioteczki. W naszej już zamieszkał!

Chrupek i czerwona kurteczka

Chrupek i małe kotki

David Melling

tłumaczenie Berenika Wilczyńska

Wydawnictwo Wilga 2023


 https://www.gwfoksal.pl/

Komentarze

  1. Książki tego wydawnictwa są genialne. Dziękuję za ich polecenie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Już nie mogę się doczekać, kiedy książeczki do nas dotrą, szalenie sympatyczne przygody się zapowiadają. Izabela Bookendorfina

    OdpowiedzUsuń
  3. Nie słyszałam wcześniej o tym bohaterze. Jako dziecko czytałam dużo książek o zwierzętach i psach. Zresztą kilka było lekturami. Teraz to się zmieniło i w ogóle nie sięgam po tego typu historie.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz