"Jojo i joga" (Wydawnictwo Wilga)

Ta książka nie umknie uwadze żadnemu miłośnikowi pięknych ilustracji. Bajecznie kolorowa okładka skusi każdego małego czytelnika. Zainteresują się nią ci, którzy lubią książki o zwierzętach. Trzy sympatyczne króliczki powinny spodobać się potencjalnym czytelnikom. A treść? Na okładce znajdujemy jej zapowiedź,  Jojo i joga ma być książką o "emocjach, uważności i medytacji". Czy tak jest w rzeczywistości?

Główną bohaterką jest króliczka Jojo. Zwierzątko bardzo sympatyczne, ale i niezwykle ruchliwe. Jojo nie umie usiedzieć w miejscu. Wszędzie jest jej pełno, zawsze gdzieś ją nosi. Nie ma takiej rzeczy, która mogłaby zatrzymać Jojo na miejscu. Ciągle się rusza, zawsze coś ją kusi i interesuje. Smuciło i niepokoiło to jej dziadka, który postanowił pomóc wnuczce. Zaczyna trenować z nią i pozostałymi wnukami jogę. Niestety, Jojo nie umie się skupić na tyle, żeby się uspokoić i wyciszyć. Różne rzeczy jej przeszkadzają, różne rzeczy ją uwierają. Trochę się wygłupia, trochę przeszkadza. Dobrze się przy tym bawi, ale na pewno nie robi tego, co chciałby dziadek. Przy kolejnej próbie uwagę Jojo przykuwa coś kolorowego. Króliczka koniecznie chce się dowiedzieć co to jest i wpada w poważne tarapaty. Czy uda jej się z tego wyjść? Łatwo nie będzie, ale wtedy Jojo o czymś sobie przypomni...Dzieci są różne. Jedne potrafią przez długi czas zajmować się jedną rzeczą, inne wiecznie są w ruchu. Niczemu nie poświęcają uwagi dłużej niż kilka minut. Jojo i joga to książka, która pokaże wszystkim dzieciom, że czasem warto się zatrzymać. Przez chwilę popatrzeć na świat w zwolnionym tempie. Pomocne mogą okazać się proste pozycje zaczerpnięte z jogi. Te, które Emily Ann Davison wplotła w treść swojej książki są bardzo proste i wszystkie dzieci powinny sobie z nimi poradzić. Na pewno będą się przy tym dobre (ale spokojnie) bawić i wyciszać. A przy okazji będą miały okazję poznać i przeczytać ciekawą książkę. Bo Jojo i joga to piękna i interesująca historia pewnej wesołej króliczki i jej rodziny. Historia, która mogłaby rozegrać się (i pewnie rozgrywa) w wielu domach i rodzinach. 

Jojo i joga

Emily Ann Daviso

ilustracje Deborah Allwright

tłumaczenie Berenika Wilczyńska

Wydawnictwo Wilga 2023


https://www.gwfoksal.pl/

Komentarze

  1. Mnie zainteresowała ze względu na jogę i króliki. Mam nadzieję, że będzie dostępna w bibliotece.

    OdpowiedzUsuń
  2. Czekam na przesyłkę z książeczką, jestem jej ciekawa, mam nadzieję, że moi młodzi czytelnicy polubią ja i wypływające z niej inspiracje. Izabela Bookendorfina

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz