"Młodzi Przyrodnicy. Rozpoznaję owady" (Wydawnictwo Wilga)

Wiedzę można zdobywać na różne sposoby. Najłatwiej i najszybciej poprzez doświadczanie różnych rzeczy. Znacznie łatwiej i szybciej zapamiętamy fakty historyczne, kiedy odwiedzamy miejsca związane z historią. Najlepiej uczymy się języków obcych na zagranicznych wyjazdach, kiedy musimy używać innego języka. Nazwy i wygląd roślin najłatwiej zapamiętać, kiedy widzi się je na własne oczy. Podobnie jest ze zwierzętami. Najpopularniejsze gatunki znamy wszyscy, ale zwierząt na świecie jest znacznie więcej i warto byłoby je lepiej poznać!

Dziś mam dla Was książkę, która pomaga w rozpoznawaniu owadów. To kolejny tom dobrze już znanej serii "Młodzi Przyrodnicy". Serii, którą polubiłyśmy od pierwszej wydanej w jego ramach książki i jeszcze nigdy na niej nie zawiodłyśmy. Rozpoznaję owady to książka dla wszystkich, którzy chcieliby lepiej poznać jednych z najmniejszych mieszkańców naszej planety. Wiele z nich widzieliśmy na własne oczy, często jednak nie wiemy, jak dokładnie się nazywają. Teraz nikt nie powinien mieć już takich problemów. W książce Rozpoznaję owady pokazano najpopularniejsze gatunki i te, o których być może wcześniej nie słyszeliśmy. Zanim jednak skupimy swoją uwagę na poszczególnych gatunkach, musimy zdobyć trochę wiedzy ogólnej. Pierwsze strony książki to opis budowy owadów, miejsc ich występowania i cyklu życia. Na początku książki znalazł się również słownik z wyjaśnieniem związanych z owadami słów (przydaje się w trakcie lektury, nie trzeba szukać wyjaśnień w innych książkach, bo wszystko zebrano w jednym miejscu). Kolejne strony to opisy różnych gatunków owadów. Na początku motyle, dzienne i nocne. Po nich chrząszcze i pluskwiaki. Są także ważki, jętki, muchówki i modliszki. Spotkacie w tej książce dobrze znane biedronki i mniej popularne omomiłki łąkowe. Obok siebie prezentują się tu szablaki krwiste i muchy domowe. Każdy gatunek jest krótko, ale ciekawie opisany. Zobaczycie go na ilustracji. W ramce zebrano najważniejsze informacje o prezentowanym owadzie (jego wielkość, okres roku, kiedy można go spotkać i miejsce, w którym najczęściej żyje). 



Książka Młodzi Przyrodnicy. Rozpoznaję owady na pierwszy rzut oka wygląda niepozornie. Niezbyt obszerna, niezbyt duża. Mimo to od razu zwraca uwagę czytelników piękną szatą graficzną. Soczyście zielona okładka zachwyca. Na niej prezentują się główni bohaterowie tej książki. Piękne ilustracje zachęcają do tego, aby zajrzeć do środka. A kto zajrzy, ten nie będzie zawiedziony. W książce zebrano różne gatunki owadów. Wszystkie okazują się interesujące. Dowiemy się, które są pożyteczne, a z którymi lepiej byłoby nie mieć nic wspólnego. Książka jest nieduża, więc bez problemu można zabrać ją ze sobą na spacer i korzystać z niej, kiedy uda nam się dostrzec nieznany gatunek. Można też czytać ją w domu, w szkole. Przygotowując się do sprawdzianu albo po prostu dla czystej przyjemności. Zawsze będzie to wartościowa i rozwijająca lektura.




 

Te i inne książki z serii "Młodzi Przyrodnicy"

znajdziecie na


 https://www.gwfoksal.pl/

Komentarze

  1. Omomiłek, jaka śliczna nazwa ☺️ masz rację, nie znamy tego świata. Biedronki, ważki, motyle - te robaczki zna każdy, ale jak wygląda omomiłek? Fajnie, że takich pozycji jest coraz więcej na rynku

    OdpowiedzUsuń
  2. Uwielbiam tego typu popularnonaukowe książki, na wiedzy w nich zawartej korzystają młodzi miłośnicy przyrody, a i dorośli zawsze czegoś nowego się dowiedzą. Izabela Bookendorfina

    OdpowiedzUsuń
  3. Uwielbiam sięgać po kolejne części tego cyklu. Muszę sprawdzić, czy ta jest juz dostępna w bibliotece.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz