"Akademia Mądrego Dziecka" - nowości dla najmłodszych czytelników (Wydawnictwo HarperKids)

Książek dla dzieci jest naprawdę wiele. Jeśli ktoś mówi, że nie ma ciekawych książek dla maluchów, to albo nigdy ich nie szukał, albo świadomie mija się z prawdą. Każdy, kto poświęci choć chwilę na przejrzenie półek w księgarni lub bibliotece, ten wie, że wybór książek dla maluchów jest ogromny. Są klasyczne bajki i opowieści całkiem współczesne. Są książki bez słów i takie, którymi można się bawić. Wiele z nich można kupować w ciemno, bo należą do dobrze znanych serii, które od lat cieszą się uznaniem czytelników. Taką serią jest "Akademia Mądrego Dziecka" wydawana przez HarperKids. Myślę, że każdy zetknął się z nią przynajmniej raz. Są książki adresowane do maluszków i takie, które mogą czytać dzieci w wieku szkolnym. Z oczywistych względów nas najbardziej interesują nas książki dla starszych dzieci. Dziś, na przekór temu, pokażę Wam książki dla maluszków.  


Pierwsza z nich to Zabawa w chowanego. Gdzie się schował kotek?. Twarde strony i zaokrąglone boki zachęcają do samodzielnego odkrywania jej wnętrza. A w nim czekają na dzieci prawdziwe niespodzianki. Niespodzianki jednak dobrze się ukryły za filcowymi elementami. Mali czytelnicy będą musieli je odsłania, żeby zobaczyć, kto się za nimi schował. To świetne ćwiczenie dla małych rączek i paluszków oraz szansa na poznanie nazw zwierząt. Maluchy zobaczą tu psy, rybki, świnkę morską i kotka. Zobaczą też kogoś jeszcze. I myślę, że bardzo ich ten bohater z ostatniej strony książki zaskoczy!


Druga nowość z "Akademii Mądrego Dziecka" to książka Poznaję dotykiem. Na farmie. Ona również ma sztywne kartki i zaokrąglone brzegi. Jest jednak znacznie lżejsza, więc maluchy bez problemu będą mogły ją utrzymać w rękach. Dzieci i rodzice, którzy po nią sięgną będą mogły bawić się w wyszukiwanie ukrytych przedmiotów. Oprócz tego, na każdej stronie znajdują się elementy wyróżniające się fakturą, których maluchy będą mogły dotykać i jednocześnie rozwijać swoje zmysły. Świetna zabawa łączy się z nauką i rozwojem. Czy można chcieć czegoś więcej?


Jeśli chcemy, żeby nasze dzieci lubiły i czytały książki powinniśmy je nimi otaczać. Wtedy są one dla nich czymś naturalnym. Maluchom można czytać niemal od urodzenia, a kiedy zaczynają samodzielnie siedzieć, mogą swobodnie bawić się książkami. Miłe dla oka, proste ilustracje, znajome kształty i różne dodatki, na pewno będą dla maluchów interesujące. Tymi dodatkami są różne elementy, które można otwierać, za które można zaglądać albo które można dotykać. Dzieci na pewno będą zachwycone!

Te i inne książki z serii "Akademia Mądrego Dziecka"

znajdziecie na


https://harpercollins.pl/

Komentarze

  1. Oj tak ta seria jest uwielbiana przez dzieci i nigdy nie zawodzi.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz