Wiosna z magazynem "Świerszczyk"

Wiosna przyszła i poszła. Krótkie rękawy wróciły do szaf, a zimowe kurtki do łask. Plany wycieczkowe zostały odłożone w czasie. Choć dni są dłuższe, to niekoniecznie spędzamy czas na zewnątrz. Na ten niezbyt przyjemny początek wiosny przyda się coś, co poprawi humor i umili kolejne dni spędzane w domu. Z pomocą przychodzi "Świerszczyk". Najstarszy z wydawanych w Polsce magazynów dla dzieci, który od kilkudziesięciu lat trzyma ten sam, bardzo wysoki poziom.

Co miesiąc ukazuje się nowy numer, z nowym, ciekawym dla małych czytelników tematem przewodnim. W kwietniu twórcy "Świerszczyka" zabierają czytelników w kosmiczną podróż. Z artykułów, wierszyków i opowiadań będą poznawać tajniki wszechświata. Kosmiczne będą zagadki, krzyżówki i gra. Odkryją kosmiczne tajemnice i zagadki. Dowiedzą się, gdzie zdarza się deszcz diamentów i czym pachnie kosmos. Kwietniowy numer "Świerszczyka" to kopalnia wiedzy, pomysłów i inspiracji!Wiele ciekawych informacji znajdziecie również w wiosennym numerze magazynu "Świerszczyk Reporter". Z okładki spogląda na czytelników kameleon i to on jest głównym bohaterem numeru. Razem z nim czytelnicy będą się bawić w chowanego i poznawać sposoby na bycie niewidzialnym. Paradoksalnie przyda się również spostrzegawczość, bo na czytelników czekają lubiane przez dzieci wypatrywanki, w których trzeba znaleźć 10 szczegółów, którymi różnią się ilustracje. Poczytacie w wiosennym numerze o innych zwierzętach i roślinach, które potrafią się kamuflować i dowiecie się jaką rolę w świecie ludzi pełnią maski.Ze "Świerszczykiem" przeniesiecie się też do świata filmu. To za sprawą magazynu "Świerszczyk Labirynty". To zeszyt pełen zagadek i łamigłówek związanych z kinem. Świerszczyk Bajetan zabierze Was na plan filmowy. Zagadki opublikowane w numerze będą opowiadać o różnych gatunkach filmowych, a także o rzeczach, które do powstania filmu niezbędne. Rozwiązując zagadki dowiecie się, czym jest iluzja, co to jest wyścig z czasem i poznacie najpopularniejsze motywy filmów familijnych. Zabawa będzie świetna i na pewno nikt nie będzie się przy rozwiązywaniu tych zagadek nudzić.Magazynów dla dzieci jest wiele. Większość z nich wiąże się z bohaterami popularnych filmów i seriali. "Świerszczyk" na ich tle bardzo mocno się wyróżnia. Po pierwsze wydawca nie dołącza do niego żadnych plastikowych zabawek. Mamy tylko magazyn, teksty do czytania i zagadki do rozwiązywania. Każdy numer to mnóstwo ciekawostek, wartościowych tekstów do czytania. "Świerszczyk" to efekt współpracy znakomitych autorów i ilustratorów. Można go kupować w ciemno i nikt na pewno nie będzie czuł się nim rozczarowany ani zawiedziony.

Komentarze

  1. Te magazyny są naprawdę świetne, a różnorodność zadań dodatkowo zachęca do ich poznawania.

    OdpowiedzUsuń
  2. Oj tak zdecydowanie pogoda trochę wariuje. Na takie wieczory i popołudnia jakie są teraz te magazyny sprawdzają się idealnie.

    OdpowiedzUsuń
  3. Ciekawy pomysł z tymi warzywami i owocami w grafice dotyczącej układu słonecznego

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz