Do Kociej Szajki dołącza Precelek (Wydawnictwo AGORA dla dzieci)

Czy jest tu ktoś, kto jeszcze nie słyszał o Kociej Szajce? O kocich detektywach, którzy dzięki wrodzonemu sprytowi, ciekawości świata i bystrym umysłom, znajdują przestępców i rozwiązują zagadki kryminalne. Bardzo pomagają cieszyńskiej policji, bo to właśnie Cieszyn wybrała na miejsce akcji swoich książek Agata Romaniuk. Polubiłyśmy tę serię od pierwszego tomu. W każdym kolejnym znajdowałyśmy ciekawą zagadkę kryminalną połączoną z ogromną dawką humoru. Kolejne części zawsze sprawiały nam dużą radość, nie spodziewałyśmy się jednak, że Kocia Szajka może nas aż tak zaskoczyć!

Do tej pory wydawało nam się, że skład Kociej Szajki jest zamknięty. Koty doskonale radziły sobie same i nie potrzebowały ani dodatkowego wsparcia, ani kłopotów, jakie mógłby sprawić nowy członek grupy. Jednak Agata Romaniuk postanowiła w tej zwartej grupie nieco zamieszać. Oto na księgarnianych półkach pojawiły się dwie nowe książki o Kociej Szajce. Książki, jakich wcześniej nie było. Są znacznie cieńsze, mają inny format. Pojawiają się w nich również nowi bohaterowie. Przede wszystkim Precelek. Mały, niebieski kot, który mieszka w domu Pani Wieczorynki. Jak każdy maluch, tak i Precelek jest ciekawy świata i żądny nowych przygód. Towarzyszy mu jeżyk Jurek. Przyjaciel, który nie opuszcza swojego kompana nawet w najtrudniejszych chwilach. A tych w życiu Precelka nie brakuje, bo małemu i ciekawemu świata kociakowi czasem brakuje odwagi, żeby na przykład pojechać tramwajem. Niepokój malucha wzbudza też zupełnie niepodziewana letnia burza. Na szczęście w towarzystwie przyjaciół znacznie łatwiej jest zrobić niektóre rzeczy po raz pierwszy i trochę mniej się bać rzeczy, których nie znamy.
Seria o przygodach Kociej Szajki zawsze dawała nam mnóstwo radości i przyjemności. Były to jedne z tych książek, które właśnie dla przyjemności czytałyśmy. Przygody Precelka pokazały nam kocich bohaterów z zupełnie innej strony. Przede wszystkim są to książki adresowane do nieco młodszych czytelników. Długość będzie odpowiadać przedszkolakom. Podobnie treść. Dzieci w Precelku odnajdą siebie, swoje radości, smutki i lęki. Przykład Precelka nauczy dzieci radzić sobie z kłopotami i pokonywać różne trudności, które mogą pojawiać się na ich drodze. Zarazi wrodzonym optymizmem i zachęci do odkrywania świata. Jego przygody na pewno im się spodobają. Skąd ta pewność? Bo Kociej Szajki nie da się nie lubić. To tacy bohaterowie, do których każdy czytelnik od razu zapała sympatią!

Precelek i letnia burza

Precelek jedzie tramwajem

Agata Romaniuk

ilustracje Malwina Hajduk

AGORA dla dzieci 2023 

https://agoradladzieci.pl/
 

Komentarze

 1. Uwielbiam przygody Kociej Szajki, więc na pewno skuszę się też na wydania o Precelku.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znam tej szajki bo nie jestem na czasie co jest wydawane dla dzieci, ale książeczki extra!

  OdpowiedzUsuń
 3. Widać czas z cieszyńska szajka nie jest zmarnowany,a grafika piesci oko

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajnie jak dzieci mają swoje ulubione serie - przywiązanie do bohaterów jest bardzo ważne

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne ilustracje, a i treść wydaje się bardzo ciekawa. Do tego uwielbiam książki dla dzieci, których akcja toczy się w polskich miastach.

  OdpowiedzUsuń
 6. Słyszeć słyszałam, ale czytać nie czytałam, bo z literaturą dla dzieci mi raczej nie po drodze.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz