"Historia naturalna syren" (Wydawnictwo HarperKids)

Lubię ładnie wydane książki. Doceniam trud, jaki ich twórcy włożyli w nadanie książkom ostatecznego kształtu. Jeśli piękna szata graficzna i staranne wydanie łączy się z ciekawą i wartościową treścią, to jest to książka idealna. Taka, którą chce się czytać, oglądać i dzielić się nią z innymi.

Historia naturalna syren jest jedną z takich książek. Dla nas to pierwsze spotkanie z książkami z tej serii. Być może Wy znacie już Historię naturalną wróżek albo Historię naturalną magii. My kojarzymy jedynie ich okładki. Nigdy nie zajrzałyśmy do środka. Teraz na pewno nadrobimy zaległości, bo książka o syrenach skradła nasze serca. Zachwyca już okładka. Piękna, płócienna, ze wspaniałą ilustracją i srebrnymi ornamentami. Wystarczy spojrzeć na nią raz i już wiemy, że czeka nas wyjątkowa literacka przyjemność (żeby nie powiedzieć literacka uczta). Na pierwszych stronach poznamy Darcy Delamare, kobietę, która w męskim przebraniu wyruszyła na morza i oceany. Pełniła rolę asystenta naukowego i prowadziła badania. Najbardziej interesowały ją tajemnicze istoty morskie, które są w połowie ludźmi, w połowie rybami. Z zapisków Darcy powstała książka! Co w niej znajdziemy? Mnóstwo ciekawostek i ważnych informacji o syrenach właśnie. Dowiemy się, w jaki sposób Darcy obserwowała syreny, zobaczymy gdzie te stworzenia żyją i jak spędzają czas. Poznamy cykl ich życia, przyjrzymy się ich anatomii. Dowiemy się, kto jest ich wrogiem, a kto sprzymierzeńcem. Zobaczymy, jak bardzo różnią się od siebie, w zależności od tego, który rejon świata zamieszkują. Mogłabym tak wymieniać jeszcze długo.I pewnie łatwiej byłoby mi powiedzieć, czego w tej książce nie znalazłam. Choć jest w niej chyba wszystko, co w takiej książce znaleźć się powinno...

Ta książka to nie tylko historia syren, to ich najprawdziwsza encyklopedia! Nawet, jeśli te zwierzęta nie istnieją i są tylko tworem wyobraźni marynarzy, nie powinno to przeszkadzać w lekturze. I tak sprawi Wam ona ogromną przyjemność. To książka bardzo wyjątkowa. Piękna i interesująca. Ciekawa dla czytelników w każdym wieku. Pobudzi wyobraźnię każdego, kto po nią sięgnie. Każdy wyruszy dzięki niej na wielką morską wyprawę i przeżyje wyjątkową przygodę. Historia naturalna syren to książka piękna, pełna tajemnic, zagadek i wyjątkowych historii. Zachwycająca od pierwszej do ostatniej strony. Jedna z tych, które naprawdę warto mieć w biblioteczce, bo dzięki takim książkom można naprawdę pokochać czytanie!
Historia naturalna syren

Emily Hawkins

ilustracje Jessica Roux

tłumaczenie Emilia Kiereś

HarperKids 2023

https://harpercollins.pl/
 

Komentarze

  1. Ciekawa propozycja. Książka jest pięknie wydana, a ilustracje urzekają swoim pięknem.

    OdpowiedzUsuń
  2. Kiedyś chciałam poznać sekrety syren. Ale coś czuję, że nawet dziś z raka książka mogłabym spędzić ciekawie czas.

    OdpowiedzUsuń
  3. Z przyjemnością zapoznałam się z tym wydaniem i uważam, że to naprawdę świetna propozycja.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz