"Zwierzątko dla Pellego" (Wydawnictwo Zakamarki)

Z czym kojarzą Wam się wakacje? Co przychodzi Wam na myśl, kiedy przypominacie sobie wakacje z czasów dzieciństwa? Myślę, że pierwsze skojarzenie to przygoda. Czas, w którym nie musimy się nigdzie spieszyć. Możemy robić, co chcemy i na nowo odkrywać miejsca, które dobrze znamy albo miejsca zupełnie nowe, w których jeszcze nigdy nie byliśmy. W każdym z takich miejsc może wydarzyć się coś niezwykłego. Coś, co na zawsze zapadnie nam w pamięć.

Taka przygoda spotkała dziewczynkę o imieniu Tjorven i chłopca o imieniu Pelle. Poznali się niedawno. Pelle spędza wakacje w miejscu, gdzie Tjorven mieszka. Dzieci szybko się zaprzyjaźniają i chętnie spędzają razem czas. Patrząc na Tjorven, Pelle uświadamia sobie, że brakuje mu do szczęścia tylko jednego. Zwierzęcia! Tjorven ma psa, wielkiego, kudłatego Bosmana. Pelle nie ma nikogo, ale od czego są przyjaciele! Dziewczynka szybko wpada na pomysł, skąd Pelle mógłby wziąć zwierzaka. Na sąsiedniej wyspie sąsiad sprzedaje króliki. Dzieci ruszają tam, żeby wybrać jednego, który mógłby zostać przyjacielem Pellego! Przyjacielem na dobre i na złe. Niestety, sprawy nieco się komplikują i dzieci wpadają w bardzo poważne tarapaty. Tarapaty, które przerodzą się w wielką przygodę. Przygodę idealną na wakacje!Zwierzątko dla Pellego to kolejna książka, która doskonale sprawdzi się jako wakacyjna lektura. Autorką książki jest Astrid Lindgren. Ta sama, która dała nam Dzieci z Bullerbyn. Książkę, z którą wielu moich rówieśników spędzało wakacje. Książkę, która mimo upływu lat nie zestarzała się i zachwyca kolejne pokolenia. Czy ze Zwierzątkiem dla Pellego może być podobnie? Może! To pełna przygód książka, która świetnie nadaje się do czytania w czasie wakacji. A właśnie te wakacyjne książki zapamiętuje się najlepiej. Poza tym jest to piękna opowieść o przyjaźni. Książka pełna przygód, zaskakujących zwrotów akcji, odważnych bohaterów i dzielnych czworonogów. Jest w niej wszystko, co podoba się dzieciom. Świetna historia i piękne ilustracje. Ja jestem tą książką nie tylko zachwycona, ale przede wszystkim oczarowana. Takie historie czytają się same. I są tak piękne, że chce się do nich wracać i na nowo je odkrywać. Przeczytajcie ją koniecznie. Jestem pewna, że polubicie i tę historię, i jej bohaterów. Miłej lektury! 

Zwierzątko dla Pellego

Astrid Lindgren

ilustracje Maria Nilsson Thore

tłumaczenie Maria Olszańska

ZAKAMARKI 2023


 https://www.zakamarki.pl/

Komentarze

 1. Wiele mam skojarzeń powiązanych z wakacjami, najbardziej rodzinne wypady nad polskie morze i w Bieszczady, ileż przygód wówczas utrwaliło się w pamięci. Izabela Bookendorfina

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki za polecenie, już wiem co spakuję Synowi do plecaka na wakacje. Po prostu MAMA

  OdpowiedzUsuń
 3. Widzę że to fajna propozycja dla dzieci na wakacje

  OdpowiedzUsuń
 4. Książki Astrid Lindgren zawsze miały wyjątkowy urok. "Zwierzątko dla Pellego" na pewno trafi na naszą listę wakacyjnych lektur.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam już wiele książek A. Lindgren, ale tej jeszcze nie. Wygląda na ciekawą i pełną emocji opowieść, którą chciałabym poznać.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz