"Zaraz wrócimy, tylko do Afryki skoczymy" (Wydawnictwo Debit)

Usypianie dzieci to temat na książkę. I wiele książek na ten temat już napisano. Ja jednak nie mam dziś dla Was poradnika, który ułatwi usypianie dzieci, ale książkę, która świetnie sprawdzi się jako lektura przed snem. A opowiadana w niej historia sprawi, że każdy mały czytelnik, po wysłuchaniu (albo samodzielnym przeczytaniu) tej opowieści będzie miał naprawdę wyjątkowe sny... 


Sympatyczne rodzeństwo, Karol i Maja, szykują się do spania. Kto ma dzieci, ten wie, że różnie to bywa. Są podobno dzieci, które zasypiają od razu. Większa grupa wieczorami lubi rozrabiać. Trudno zagonić ich do łóżek. Żyją zgodnie z zasadą, że spanie jest dla słabych. Wszystkim dzieciom, bez względu na to, czy lubią spać czy nie, może się zdarzyć gorszy wieczór taki, w którym trudno jest zasnąć, bo zbyt wiele rzeczy je rozprasza. A jeśli w taki wieczór do okna puka słoń, to spanie wydaje się absolutnie niemożliwe. Co można z takim słoniem zrobić? Można udawać, że go nie ma. Zamknąć oczy, schować się pod kołdrą i udawać, że słonia nie ma. Można z nim chwilę porozmawiać i szybko pożegnać. Można też wyruszyć z nim do Afryki! Właśnie na to zdecydowali się Karol i Maja. Późna pora nie stanowiła przeszkody. Spakowali się i ruszyli na inny kontynent. Po co? Słoń chce dotrzeć do miejsca, z którego pochodzi. Chce zobaczyć miejsca, w którym żyli jego przodkowie. Całą trójkę czeka daleka podróż. Czy cali i zdrowi dotrą na miejsce? Czy słoń będzie szczęśliwy? Pytań jest wiele, a odpowiedź znajdziecie w książce Olivera Scherza. 

Zaraz wrócimy, tylko do Afryki skoczymy to książka, która pobudza wyobraźnię. Piękna opowieść o odwadze i poszukiwaniu siebie. O bezinteresownej pomocy, którą możemy zaoferować innym. O przyjaźni, która czasem zaskakuje. O odwadze, którą często musimy się wykazać. Wiele w tej książce przygód, zwrotów akcji i humoru. Miejsca zabrakło jedynie na nudę, dlatego polecam ją wszystkim ciekawym świata i żądnym przygód młodym czytelnikom. Myślę, że wszyscy chętnie ruszą w świat z Karolem, Mają i ich nowym przyjacielem. Bo o takich przygodach, jakie przytrafiły się bohaterom tej książki, marzą wszyscy. I teraz mogą, choćby pośrednio, stać się ich uczestnikami.
Zaraz wrócimy, tylko do Afryki skoczymy

Oliver Scherz

tłumaczenie Barbara Scholz

tłumaczenie Agata Janiszewska

Wydawnictwo Debit 2023


 https://wydawnictwo-debit.pl/

 

Komentarze

 1. Książek dla dzieci nigdy za wiele. W dzieciństwie były nieodłącznym towarzyszem moich wieczorów.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bezinteresowna pomoc zawsze jest bardzo ważna.

  OdpowiedzUsuń
 3. Książek nigdy za wiele.. Akurat dzijest dzień miłośników książki

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna książka! Mój synek ma za niedługo urodziny i właśnie zastanawiałam się, co mogłabym mu podarować. Zainspirowałaś mnie tym wpisem, więc na pewno zamówię mu coś w tym stylu, a do tego jego wymarzoną wyrzutnię nerf. Mam nadzieję, że będzie zadowolony.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz