"Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. 100 historii dziewczyn, które zmieniają świat" (Wydawnictwo Debit)

Czy dzisiejsze nastolatki mają lepiej czy gorzej od swoich starszych kolegów? Trudno powiedzieć. Z jednej strony na pewno tak. Mają dostęp do nowych technologii i nieograniczone możliwości podróżowania. Mogą uczyć się w szkołach międzynarodowych, studiować na uczelniach całego świata. Rozwijać swoje pasje i spełniać marzenia. Z drugiej strony, żyją w świecie, który nie daje poczucia bezpieczeństwa. W świecie, który nieustannie się zmienia, pędzi i wymaga. Jak się w tym wszystkim odnaleźć? Jak podejmować dobre wybory? Komu wierzyć? Na kim się wzorować?

Pytań jest bardzo wiele, odpowiedzi znaleźć trudno. Czasem trudno też się w tym świecie odnaleźć, dokonać dobrego wyboru, podjąć właściwą decyzję. Są jednak tacy, którym się udało. Żyją intensywnie, ale bardzo pięknie. Mimo młodego wieku robią wszystko, żeby zmienić świat na lepsze, wkładają mnóstwo sił w rozwój swoich pasji i talentów. To 100 młodych dziewczyn, bohaterek najnowszej książki z serii "Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek".

 


Myślę, że nie muszę Wam przedstawiać tej serii. Jest na naszym rynku wydawniczym już od dawna i dobrze się na nim zadomowiła. Najnowsza, która właśnie się ukazała, mocno wyróżnia się na tle starszych tytułów. Jej bohaterkami są bardzo młode dziewczyny. Dziewczyny niewiele starsze od czytelniczek tej książki (za to, znacznie młodsze ode mnie). Choć wiele z nich urodziło się już w XXI wieku, to zdążyły już na dobre zapisać się w dziejach świata. Są wśród nich Dasia Taylor, naukowczyni, którą szkolne eksperymenty zainspirowały do dalszych badań i doświadczeń i Leila Haddad, która zajmuje się... kowalstwem. Jest Puisand Lai, która jeździ na wózku inwalidzkim, a oprócz tego gra w koszykówkę i reprezentuje swój kraj na międzynarodowych zawodach. Jest Mariana Pajon, która jeździ na BMX-ie! Wśród 100 bohaterek tej książki znalazła się również Shaine Kilyun, która opiekuje się zwierzętami potrzebującymi do poruszania się wózków. Jest Mikaila Ulmer, która urodziła się w 2004 roku. Ma 19 lat i jest założycielką firmy produkującej lemoniady słodzone miodem. Cześć zysków przekazuje organizacjom, które chronią pszczoły miodne. Jest dobrze Wam pewnie znana Millie Bobby Brown, aktorka, dla której ważne są prawa dziecka. Pojawiło się również kilka Polek. Tenisistka Iga Świątek, piosenkarki Sarah James i Sanah oraz latająca w tunelu aerodynamicznym Maja Kuczyńska. Wszystkie wyjątkowe. Mogą być inspiracją i wzorem do naśladowania.
Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. 100 historii dziewczyn, które zmieniają świat to książka pełna ciekawych bohaterek, inspiracji i wskazówek. Książka, która nie tylko pokazuje niezwykłe bohaterki, które warto naśladować i, którymi warto się inspirować. Część z nich będzie młodym czytelnikom zapewne znane. O wielu usłyszą na pewno po raz pierwszy. Wiele bohaterek pochodzi z bardzo dla nas odległych zakątków świata, więc gdyby nie seria "Rebel Girls", moglibyśmy nigdy o nich nie usłyszeć. A te dziewczyny robią rzeczy wyjątkowe. Pomagają potrzebującym, walczą z nierównościami społecznymi albo z niesprawiedliwym prawem. Są mądre, odważne i pomysłowe. Mogą inspirować i zachęcać do odkrywania własnych talentów. Właśnie dlatego trafiły na strony tej wyjątkowej książki. Książki dla czytelników w każdym wieku. Książki nie tylko dla dziewczyn. Książki dla wszystkich, którzy są ciekawi świata i lubią poznawać ciekawych ludzi.
Tę i inne książki z serii 

"Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek"

znajdziecie na


 https://wydawnictwo-debit.pl/

 

Komentarze

  1. Iga Świątek jako inspiracja sportowa tak, ale do tego, by zmieniła świat jeszcze trzeba poczekać. Przyznam, że nieco zastanawia mnie wybór do listy buntowniczek kilku nazwisk. Za to oprawa graficzna jak najbardziej na plus, znacznie lepiej oddziałuje niż zdjęcia. Izabela Bookendorfina

    OdpowiedzUsuń
  2. Całkiem ciekawa propozycja. Nie czytałam nigdy takich książek

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz