"Zwierzęta w górach. Akademia Mądrego Dziecka. Wodne przygody" (Wydawnictwo HarperKids)

Jeździcie ze swoimi dziećmi w góry? Sądząc po liczbie maluchów, które mijamy na szlakach, sporo z Was na pewno jeździ. Co ciągnie rodziców młodszych i starszych dzieci w góry? Ja mogę odpowiadać tylko za nas. Jeździmy z Tosią w góry od zawsze, bo to ten zakątek świata, w którym nigdy nie musieliśmy się zastanawiać nad tym, jakie atrakcje zapewnić naszemu dziecku. Po prostu jedliśmy śniadanie, pakowaliśmy plecaki i ruszaliśmy na szlak. Najpierw wybieraliśmy te najłatwiejsze, potem coraz trudniejsze. Tam atrakcje znajdowały nas same. Także te przyrodnicze. Kamienie w ciekawych kształtach. Rośliny, których nie zobaczymy nigdzie indziej. I oczywiście zwierzęta! Wyjątkowe, bo żyją tylko na terenach górskich. 

Nie znam dziecka, które nie lubi zwierząt. Swoich miłośników mają (chyba) wszystkie gatunki. Dzieci uwielbiają odwiedzać ogrody zoologiczne, gospodarstwa agroturystyczne i parki edukacyjne, w których żyją zwierzęta. Maluchy lubią również książki przyrodnicze. Już przedszkolaki mogą słuchać, czytanych przez rodziców, ciekawych historii przybliżających im świat zwierząt. Ich starsi koledzy wiele książek przeczytają już sami. A co z tymi najmłodszymi? Dla nich są kolorowanki! Te klasyczne, do których potrzebne są kredki albo pisaki i te bardziej oryginalne. Na przykład kolorowanki wodne. Takie przygotowało wydawnictwo HarperKids. Jedną z nich poświęcono zwierzętom żyjącym w górach. Sztywne strony, wycięcie, które pozwala przenosić książkę z miejsca na miejsce. I pędzelek, który po zanurzeniu w wodzie, zmieni każde dziecko w małego artystę. Na pokolorowanie czekają niedźwiedzie, świstaki i kozice. Białe są jeszcze różne gatunki ptaków, muflony i rysie. Barw chciałby również nabrać górskie rośliny. Dzieci będą zachwycone, widząc jak zwierzęta i rośliny zmieniają kolory i nabierają zupełnie nowych barw.


Czym ta kolorowanka różni się od wszystkich innych, które są dostępne w księgarniach? Przede wszystkim tym, że można z niej korzystać wielokrotnie. Tradycyjne kolorowanki można pokolorować tylko raz. Kolorowanka wodna to zabawa na długi czas. Kiedy strony wyschną, kolor znika i można zaczynać zabawę jeszcze raz. W kolorowance Zwierzęta w górach dobra zabawa łączy się z nauką. Przyda się spostrzegawczość, a umiejętność liczenia dzieci rozwiną przy okazji wyszukiwania różnych zwierząt i roślin. To doskonałe połączenie zabawy i nauki. Spodoba się dzieciom, zadowoli rodziców. Sprawdzi się w domu, na wycieczce, w żłobku i przedszkolu. To też bardzo dobry pomysł na prezent dla malucha. Na pewno lepszy (i zdrowszy) od czekolady. Drobiazg, który ucieszy nie tylko dzieci, ale i rodziców.


Tę i inne kolorowanki z serii

"Akadamia Mądrego Dziecka. Wodne przygody"

znajdziecie na


https://harpercollins.pl/

Komentarze

  1. Książeczka wielokrotnego uzytku-super i jeszcze aktywnisciowa dla dziecka.rewelacja
    MONIKA FLOK

    OdpowiedzUsuń
  2. Też jestem zdania, że ta książka jest naprawdę super.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz