"Możesz więcej niż myślisz. Jak opanować stres i czuć się lepiej w szkole i w życiu" (Wydawnictwo Debit)

Ten rok szkolny zaskoczył nas wszystkich. Nie spodziewaliśmy się, że siódma klasa będzie aż tak wymagająca i czasochłonna. Ogrom zajęć, jaki spada na uczniów klasy siódmej, przytłoczyłby nawet dorosłego człowieka. Nowe przedmioty, nowi nauczyciele, dużo więcej godzin lekcyjnych niż w poprzednich latach. W takiej sytuacji, w tym natłoku obowiązków łatwo się pogubić i stracić pewność siebie. Zwłaszcza, kiedy dodamy do tego jeszcze problemy wieku dojrzewania, które Młodym ludziom potrzebne jest wsparcie ze strony dorosłych, którzy pomogą im przejść ten trudny czas. 

Gdzie takiego wsparcia szukać? Co robić, żeby odzyskać pewność siebie? Sposobów jest wiele i każdy może za najlepszą uznawać inną metodę. Jednym z nich może być przeczytanie książki Możesz więcej niż myślisz. Jak opanować stres i czuć się lepiej w szkole i w życiu. To coś więcej niż typowy poradnik. To książka, która pozwala poczuć się lepiej. Jej autorki, w każdej części tej książki, pokazały, że dobrze znają i rozumieją młodzież. Wiedzą, z jakimi problemami się borykają i dlatego tak dobrze potrafią im doradzić. Zanim jednak przyjdzie czas na rady, trzeba uświadomić sobie, jakie są nasze największe problemy. Nastolatki czują się przede wszystkim zagubione i zmęczone. Doświadczają wielu różnych emocji. Dlatego często tracą grunt pod nogami i nie wiedzą, co robić. Ta książka oferuje im chwilę wyciszenia, skupienia na sobie i swoich potrzebach. Autorki uczą młodzież technik wizualizacji, które mogą im pomóc w codziennym życiu i radzenia sobie z problemami, które na nich spadają. Czytelnicy będą musieli wrócić do chwil, w których czuli się silni, do momentów, kiedy było im zwyczajnie dobrze. Wszystko po to, żeby lepiej radzić sobie z wydarzeniami trudnymi i bardziej wymagającymi. Będąc silnie zakorzenionym w tym, co dobre, łatwiej będzie poradzić sobie z tym, co trudne.

Możesz więcej niż myślisz to książka, która wypełnia pewną lukę na rynku wydawniczym. Tego typu poradników adresowanych do rodziców najmłodszych dzieci jest w księgarniach wiele. Równie dużo można znaleźć takich tego typu książek pisanych z myślą o dorosłych. Młodzież nie miała do tej pory w czym wybierać. Ta książka daje nadzieję na zmianę. Młodzi ludzie, którzy szukają poradnika dla siebie, dostają książkę napisaną specjalnie dla nich. Dzięki niej będzie im łatwiej żyć i działać. Podejmować ważne decyzje i odnajdywać swoje miejsce w życiu. Myślę, że wielu z nich ta książka przyniesie ukojenie i doda otuchy. W dzisiejszym świecie to rzeczy, których bardzo nam brakuje, więc ta książka jest na wagę złota!
 

Możesz więcej niż myślisz. 

Jak opanować stres i czuć się lepiej w szkole i w życiu

Karolina Stępień - Cach

Martyna Broda

ilustracje Aleksandra Waligóra

Wydawnictwo Debit 2024


 https://wydawnictwo-debit.pl/

Komentarze

 1. Taka książka poradnik z pewnością znajdzie zastosowanie w szkole, jak i w życiu codziennym wielu nastolatków.

  OdpowiedzUsuń
 2. Z tego co widzę jest to bardzo ważna lektura.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo cieszy mnie, że pojawiają się takie książki, które skierowane są bezpośrednio do młodzieży. Dziękuję za rekomendację.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ta książka rzeczywiście brzmi jak świetne narzędzie wspierające młodzież w tak trudnym okresie jak okres dojrzewania i nauki w szkole. Pamiętam, jak w czasach mojej edukacji brakowało mi takich przewodników, które nie tylko oferowałyby wsparcie, ale i dawały praktyczne wskazówki, jak radzić sobie z presją i stresami.

  Szczególnie ciekawi mnie aspekt wizualizacji, o którym wspominasz. Uważam, że to ważne, by młodzi ludzie uczyli się, jak skupiać się na pozytywnych momentach i wykorzystywać je do budowania własnej siły wewnętrznej. Myślę, że ta książka może być bardzo pomocna nie tylko dla nastolatków, ale i dla ich rodziców, którzy chcą lepiej zrozumieć swoje dzieci i wesprzeć je w tym niełatwym okresie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Z tego, co widzę, ta lektura wydaje się być niezwykle istotna i inspirująca. Jej treść zapewne zawiera głębokie przemyślenia, które mogą mieć znaczący wpływ na czytelnika. Niezależnie od tego, czy jest to literatura fachowa, beletrystyka czy też esej, ważne jest, aby poświęcić czas na jej przeczytanie i zrozumienie, gdyż może ona otworzyć nowe horyzonty myślenia i poszerzyć naszą wiedzę na temat świata.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz