"Felek i Tola. Gdzie jest lód?" (Wydawnictwo Dwie Siostry)

Zima ostatnio trochę odpuściła. Śnieg stopniał, dni są, co prawa coraz dłuższe, ale trudno się tym cieszyć, kiedy albo pada, albo wieje. Humor poprawia nam perspektywa zbliżających się ferii, w tym roku Wielkopolsce przypadł ostatni z możliwych terminów, więc czekamy na nie najdłużej ze wszystkich. Zmęczenie coraz bardziej daje się we znaki. Trzeba sprawić sobie jakąś dodatkową przyjemność. Jaką? Najlepiej przeczytać dobrą książkę!

Jeśli szukacie lektury, która wprawi Was w dobry nastrój, to chętnie podzielimy się tą, która ostatnio rozbawiła nas. To właśnie sprawił kolejny tom przygód Felka i Toli. Znacie tych bohaterów? Jeśli nie, to koniecznie musicie poznać. Kolejność czytania nie odgrywa większej roli, więc możecie zacząć od najnowszego tomu, czyli książki Felek i Tola. Gdzie jest lód?. Razem z bohaterami tej książki przenosimy się do lasu. Czekają tam na nas przeróżne zwierzęta i ich niesamowite przygody. W lesie trwa dyskusja na temat zwierząt, ich charakterów i różnych zakątków świata, w których mieszkają. Rozmawiają też o relacjach z innymi, o tym, czy warto poświęcać się dla innych. Przekonują się, kto jest przyjacielem, a kto przyjaźni nie jest wart. Ot, zwyczajne problemy, niezwyczajnych bohaterów, z którymi mimo wielu różnic, dzieci szybko się z nimi zaprzyjaźnią, a ich przygody zaczną traktować jak swoje.

Czasem się kłócą, równie często godzą. Przeżywają lepsze i gorsze chwile, zupełnie jak w prawdziwym życiu. Tak samo, jak czytelnicy ich przygód. Mniejsi i więksi czytelnicy, którzy zdecydują się ją przeczytać, będą się przy tej lekturze doskonale bawić. To książka, którą z powodzeniem można zaproponować dzieciom, które zaczynają samodzielnie czytać. Podzielono ją na prawie 40 niedługich rozdziałów. Czcionka jest duża, niektóre wyrazy dodatkowo powiększone. Na stronach nie brakuje mniejszych i większych ilustracji. Dzięki temu książkę czyta się szybko i z uśmiechem na ustach. Seria o Felku i Toli to historie, które spodobają się przede wszystkim starszym przedszkolakom i uczniom szkół podstawowych. Wciągające, pełne humoru i różnych zaskakujących wydarzeń. Uzależniające. Po przeczytaniu jednego tomu, od razu nabierzecie ochoty na kolejne. Ale to jedno z tych uzależnień, których nie trzeba się bać, więc czytajcie i bawcie się dobrze!
 Felek i Tola. Gdzie jest lód?

Sylvia Vanden Heede

ilustracje The Tjong-Khing

tłumaczenie Jadwiga Jędryas

Dwie Siostry 2024 


 https://wydawnictwodwiesiostry.pl/

Komentarze

 1. Ilustracje zachęcają do sięgnięcia po recenzowaną książkę. Podoba mi się pomysł z wielkością czcionek. To ciekawa propozycja do wspólnego czytania z dzieckiem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja uwielbiam tego typu ilustracje i kreskę w książeczkach dla najmłodszych.

  OdpowiedzUsuń
 3. Historie Felka i Toli brzmią bardzo atrakcyjnie, zwłaszcza ta z lasem i zwierzętami. Mam nadzieję, że moje dzieci tak samo się wciągną w tę przygodę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawa książeczka i fajnie została podzielona wg tych tematów :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie widziałam tej książeczki. Mój synek pewnie chętnie by posłuchał tej bajki

  OdpowiedzUsuń
 6. Przyjemna lektura na zimowe wieczory. Książka wydaje się być pełna przygód i humoru, co na pewno pozwoli na oderwanie się od codzienności.

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetnie się zapowiada. Dzieci polubiły by ta książkę

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz