"Strażniczka perły" (Wydawnictwo AGORA dla dzieci)

Są takie książki, które czytają się niemal same. Książki, które wciągają tak bardzo, że w pewnym momencie zapominamy o tym, że mamy do czynienia z fikcją literacką. Czytamy i przenosimy się do świata wykreowanego przez autora. Zaczynamy przeżywać te same przygody, co oni. Czytamy i z każdą stroną zachwycamy się coraz bardziej. I nie chcemy, żeby ta historia się skończyła, bo choć nie brakuje w niej emocji, choć czasem zdarzają się złe rzeczy, to wierzymy, że cała finał będzie szczęśliwy.

Na pewno znacie takie książki. Każdy z nas kiedyś na taką trafił. A jeśli ktoś jednak jeszcze takiej książki nie czytał, to mam dla niego propozycję. Przepiękną, pełną magii i tajemnic powieść Karoliny Lewestam Strażniczka perły. Rok temu zachwycałyśmy się Sillą, równie niezwykłą opowieścią, której Strażniczka perły jest kontynuacją. Tym razem pierwsze skrzypce gra dziewczyna. Dzielna Kutik, która na naszych oczach przeżyje największą przygodę swojego życia. Czeka ją poważna misja, której zapowiedź znajduje się w tytule tej historii. Zadanie, którego się podejmie nie będzie łatwe. Mógłby nie poradzić z nim sobie dorosły. Jednak Kutik podejmuje próbę i rusza w podróż. Podróż trudną i pełną niebezpieczeństw. Podróż, która wymaga od niej wielkiej odwagi. Dlaczego? Ponieważ w krainie, w której mieszka zaczynają dziać się złe rzeczy. Kutik nie ma wyjścia, musi zacząć działać. Wyruszyć w podróż, która na zawsze zmieni jej życie.
Literatura dla młodych czytelników obfituje w bohaterki, które mogą być wzorem do naśladowania i inspiracją. Kutik także taką bohaterką jest. Czytelnicy szybko się z nią zżywają i zaczynają współuczestniczyć w jej przygodach. Przygodach, w których nie brakuje emocji i zaskakujących zwrotów akcji. W których, jak w życiu, zdarzają się lepsze i gorsze chwile. Postawa Kutik pokazuje, że nie warto (i nie można) się poddawać. Zawsze trzeba walczyć! Strażniczka perły to książka naprawdę mądra i wyjątkowa. Książka, która podbija serca i przemawia do wyobraźni. Zachwyca fabułą i ilustracjami. Za oprawę graficzną tej powieści odpowiedzialny jest Mariusz Andryszczyk, który stworzył prawdziwe dzieła sztuki. Jego malarskie ilustracje, stanowią integralną część tej książki. Nie wyobrażam sobie, żeby ta książka mogła istnieć bez nich. Tak samo, jak nie wyobrażam sobie, że mogłaby nie powstać trzecia powieść, której akcja rozgrywać się będzie wśród śniegów, lodu i mrozu...
Strażniczka perły

Karolina Lewestam

ilustracje Mariusz Andryszczyk

AGORA dla dzieci 2024


 https://agoradladzieci.pl/

Komentarze

 1. Fajnie, że bohaterzy inspirują młodych i można z nich brać przykład.

  OdpowiedzUsuń
 2. ma takie książki, jedna dawno nie czytałam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ostatnio miałam ją na uwadze. Widzę, że warto pospieszyć się z jej lekturą.

  OdpowiedzUsuń
 4. Sama bym ją czytała. Zapowiada się piękna historia

  OdpowiedzUsuń
 5. Myślę że zainteresuje moja córkę. Okładka jest piękna

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz