"Sekretne życie włosów" (Wydawnictwo Debit)

Mamy je wszyscy. Jedni lubią je bardziej, inni mniej. Jedne budzą zachwyt i zazdrość, inne - pobłażliwy uśmiech. O czym mowa? O włosach. Powodzie do dumy lub rozpaczy. Jedni płaczą, kiedy nie mogą poskromić niesfornych kosmyków, inni - smucą się, kiedy z roku na rok, włosów na głowie mają coraz mniej. A dzieci? Są takie, które od urodzenia mają bujne fryzury, nie brakuje też dzieci, które na pierwszą kitkę muszą czekać do drugich urodzin. Dlaczego włosy są dla nas tak ważne? Każdy odpowie pewnie na to pytanie nieco inaczej. Ale skoro są dla nas tak ważne, to warto je lepiej poznać!

To umożliwi nam książka Sekretne życie włosów, z dobrze Wam pewnie znanej serii, której autorką jest Mariona Tolosa Sistere. Czytaliście już może książkę o zębach, strupkach albo tę poświęconą wirusom. Dzięki tym książkom mali czytelnicy mogli lepiej poznać swoje ciało i zachodzące w nim procesy. Tym razem autorka skupia się na włosach i w bardzo przystępny sposób opowiada o nich dzieciom. Na początek kilka informacji ogólnych. Gdzie rosną włosy oraz jak są zbudowane. Myślę, że maluchy zdziwią się, kiedy usłyszą, że ten cienki włos, ma stosunkowo skomplikowaną budowę. Dowiedzą się również, że wszystkie włosy rosnące na ludzkim ciele mają jakąś konkretną funkcję. Są nam potrzebne, bo mogą zamortyzować uderzenie i uszkodzenie (włosy rosnące na głowie) albo ochronić oczy przed spływającym z czoła potem (to z kolei zadanie brwi). Dowiedzą się też, że ludzie mieszkający w różnych zakątków świata mają różne włosy i, że moda nie omija również włosów! Każda epoka charakteryzuje się bowiem nieco innymi fryzurami.Sekretne życie włosów nie jest najbardziej obszerną książką w naszej domowej biblioteczce. Mimo to autorce udało się przemycić na jej stronach bardzo wiele ciekawostek i ważnych informacji dotyczących włosów. Ta książka poszerza horyzonty, rozbudza ciekawość i przekazuje wiedzę. Robi to w bardzo atrakcyjny i ciekawy dla małego czytelnika sposób. Dzieci będą zachwycone. Rodzice również, bo znajdą w tej książce odpowiedzi na wiele pytań, które pociechy mogą kierować w ich stronę. Dzięki tej książce, będą mogli razem szukać odpowiedzi na nurtujące małych czytelników pytania i wątpliwości. Dzieci zobaczą, że książki to wspaniałe źródło wiedzy, z którego każdy z nas powinien czerpać pełnymi garściami! 

Sekretne życie włosów

Mariona Tolosa Sistere

tłumaczenie Karolina Jaszecka

Wydawnictwo Debit 2024


 https://wydawnictwo-debit.pl/

Komentarze

 1. Lubię takie nieoczywiste książeczki edukacyjne. Chociaż tak sobie myślę, że dla dzieci bardziej uporządkowanych, albo ze spektrum autyzmu taki natłok ilustracji może być rozpraszający. Chociaż z drugiej strony lepiej jak jest kolorowo 😉

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawy tytuł, napewno młody czytelnik dowie sie sporo na tmat wlosów na ciele i ich funkcji

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawa propozycja dla najmłodszych. Mnie ubawiła sama grafika okładki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo pomysłowo wydana książka i wiedza podana dziecku w zabawny, przystępny sposób.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy wzięli w tej książce włos pod włos? 😁 ciekawa propozycja, przez zabawę do nauki

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz