"Za duży na bajki 2" (Wydawnictwo AGORA dla dzieci)

Czekałyśmy na tę historię bardzo niecierpliwie. Pierwsza część Za dużego na bajki podbiła nasze serca tak bardzo, że po przeczytaniu książki, obejrzeniu filmu w kinie, zajrzałyśmy jeszcze na Netfixa, gdzie ta polska produkcja dla młodych widzów również odniosła ogromny sukces. Mądra historia, ważne przesłanie, wspaniali bohaterowie i humor, który pozwala pokonywać nawet największe trudności - to musiało się sprawdzić. I sprawdziło się tak bardzo, że już za chwilę na ekrany polskich kin wejdzie druga część filmu o Waldku - esportowcu, jego nadopiekuńczej mamie, szalonej ciotce i jego wiernych przyjaciołach. 

Tym razem, do ich zgranej (i dobrze nam znanej ekipy) dołączy ktoś jeszcze. Ktoś, kto skradł serce mamy Waldka. Chłopiec jest w stosunku do niego znacznie ostrożniejszy, ale Piotr stara się nawiązać z nim nić porozumienia. Co prawda nie jest esportowcem, więc muszą poszukać innych punktów wspólnych. Szansa nadarza się dość szybko, bo rozmiłowany we wspinaczce Piotr, zabiera swoją ukochaną, jej ciotkę i syna wraz z przyjaciółmi. Kto czytał pierwszą książkę albo oglądał pierwszy film, ten wie, że ta ekipa nie pozwoli się nudzić. Czy Piotr jest tego świadomy? Myślę, że nie. Zabiera ich jednak w Tatry! Czy będą chodzić razem po górach? Cóż, odpowiedź na to pytanie nie jest taka łatwa i oczywista. Waldek będzie chodził (jak na Waldka) całkiem sporo. Wszystko dlatego, że rozpocznie poszukiwania swojego ojca. Mężczyzna podobno mieszka w okolicy. Chłopiec nie może przepuścić takiej okazji. Chce go odnaleźć i poznać. Czy to dobry pomysł? Zajrzyjcie do książki, tam znajdziecie odpowiedź na to pytanie. Znajdziecie również mnóstwo innych ciekawych wydarzeń. Zarezerwujcie tylko odpowiednio dużo czasu, bo jestem pewna, że nie będziecie mogli się od tej książki oderwać.

Mam ogromny problem z pisaniem o tej książce. Chciałabym zdradzić Wam wszystko, opisać każde wydarzenie i każdy zwrot akcji. Wiem jednak, że nie mogę tego zrobić. Czytając tę książkę doskonale się bawiłam i zdradzając zbyt wiele pozbawiłabym Was tej przyjemności. A przecież nie o to w pisaniu o książkach chodzi! Dlatego napiszę tylko tyle, że Za duży na bajki 2 nie zawiódł pokładanych w nim nadziei. Powiem więcej, przeniesienie akcji pod Tatry sprawiło, że nasze serca jeszcze mocniej zabiły. Oprócz opisów krajobrazów znajduje się w tej książce coś znacznie ważniejszego. To mnóstwo ważnych tematów, które dotykają rówieśników Waldka. To piękna i mądra książka o relacjach rodzinnych (często niełatwych i zagmatwanych), budowaniu przyjaźni i dojrzewaniu. Tak, tak! Waldek jest coraz starszy i problemy ma coraz poważniejsze. Nie bójcie się jednak, to nie jest książka, przy której będziecie się smucić. Tak pozytywnej i pełnej mądrego humoru książki ze świecą szukać. Przeczytajcie koniecznie. A potem wybierzcie się do kina.
 

Za duży na bajki 2

Agnieszka Dąbrowska

ilustracje Marta Krzywicka

AGORA dla dzieci 2024

https://agoradladzieci.pl/
 

 


Komentarze

  1. Widać po tym poście, że książka zrobiła na Tobie naprawdę duże wrażenie! Już sam tytuł przykuwa uwagę i dobrze, że treść nie rozczarowuje

    OdpowiedzUsuń
  2. Opisujesz bardzo fajnie,z checia sięgnę po nią I z dziećmi poczytamy. MONIKA F.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz