"Nauka z komiksem. Genetyka i ewolucja. Ewolucja człowieka" (Wydawnictwo EGMONT)

Doczekałyśmy się! Oto trzymamy w rękach kolejny tom wspaniałej serii "Nauka z komiksem". Tak, tak oczy Was nie mylą. To są komiksy, które nie tylko bawią, ale również uczą. Przekazują młodym czytelnikom wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych. W jej ramach wydano książki dotyczące astronomii, ekologii, podbojów kosmicznych, prehistorii i ewolucji. I właśnie ewolucji dotyczy najnowszy tom tej serii.

Seria "Nauka z komiksem" ma wyjątkowych bohaterów. Bohaterów, którzy młodzi czytelnicy bardzo dobrze znają. Skąd? Z, często już, kultowych filmów animowanych. W tomie Genetyka i ewolucja. Ewolucja człowieka nie jest inaczej. Tutaj rządzą Lilo i Stich. Bohaterowie, którzy zyskali ostatnio niezwykłą popularność i zerkają na nas niemal z każdej wystawy sklepowej. Naszej rodziny to szaleństwo również nie ominęło. Tosia polubiła Sticha tak bardzo, że zgromadziliśmy już w domu całkiem sporą kolekcję ubrań i gadżetów z jego wizerunkiem. Od jakiegoś czasu są wśród nich również książki, bo Ewolucja człowieka to trzeci tom przygód tych lubianych przez dzieci i młodzież bohaterów. Znowu mamy do czynienia z walką dobra ze złem i naprawą skutków działania miotaczka promieni ewolucji. Tym razem te niezbyt przyjemne skutki dotknęły Davida, chłopaka siostry Lilo. Na skutek ich działania David zaczął się zmieniać. Można powiedzieć, że ewoluował. Działo się to jednak w odwrotnym niż ten znany nam z podręczników kierunek. Ciało Davida zmieniało się, a jego umiejętności zanikały. Stawał się coraz bardziej podobny do naszych prapraprapraprzodków, o których uczymy się w szkole na lekcjach historii. Przyjaciele nie zostawią go bez pomocy. Zrobią wszystko, żeby go uratować!
Nauka, przyjemność czytania i wielkie emocje. Do tego świetne ilustracje, niebanalna tematyka i bohaterowie, który nie można nie lubić. To sposób na czytelniczy sukces. Połączenie tych elementów sprawdziło się po raz kolejny w komiksie z serii "Nauka z komiksem". Czyta się go z zapartym tchem i ogromnym zainteresowaniem. Komiksowe ramki przeplatane są fragmentami "teoretycznymi", dzięki którym można zrozumieć wiele kwestii poruszonych w komiksie. Nie zabrakło tu zdjęć, rycin i wykresów. Dla małych pasjonatów nauki to lektura doskonała. Miła i przyjemna, a przy tym bardzo mądra i wartościowa. Może być dobrym prezentem dla dziec ciekawych świata młodych czytelników. Może też rozbudzić pasję, zachęcić do zdobywania wiedzy, poszerzyć horyzonty i pokazać, że wiedzę nadal można czerpać z książek!
 

Te i inne komiksy z serii "Nauka z komiksem"

znajdziecie na


 https://egmont.pl/


Komentarze

 1. Super seria. Nie jednego malucha zaciekawią takie komiksy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ta seria jest rewelacyjna, właśnie jesteśmy przed czytaniem.Monika F

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam mieć na uwadze takie wydania. To też jest genialne.

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna propozycja na wartościowy upominek dla młodego czytelnika czy czytelniczki

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz