"Akademia Mądrego Dziecka: Dzieci świata takie jak Ty" (Wydawnictwo HarperKids)

Internet, dostępność różnych środków transportu, zmiany technologiczne i cywilizacyjne sprawiły, że świat trochę się skurczył. Coraz łatwiej jest nam podróżować. Odwiedzać możemy nawet najodleglejsze zakątki świata. Dzięki temu możemy poznawać mieszkańców różnych kontynentów, słuchać różnych języków i przyglądać się różnym tradycjom. Są ludzie, którzy większość życia spędzają w podróżach. Są na świecie dzieci, które zwiedziły już więcej miejsc niż wielu dorosłych. Te dzieci wiedzą już o świecie sporo i pewnie bardzo dobrze zdają sobie sprawę, że ludzie aż tak bardzo się nie różnią. Tym, które jeszcze mają wątpliwości, polecam książkę Dzieci świata takie jak Ty.

To kolejny tytuł wydany w ramach serii "Akademii Mądrego Dziecka". Serii, którą wiele razy tu pokazywałam i polecałam. Ten cykl książek nigdy nas nie zawiódł i zawsze zaskakiwał. Coś dla siebie znajdą tam nie tylko najmłodsze dzieci, ale i te nieco starsze. Wszystkie uczą i bawią. Każda z nich rozwija i edukuje, ale przede wszystkim daje ogromną przyjemność. Wielokrotnie także zaspokaja ciekawość małych czytelników. Książka Dzieci świat takie jak Ty również to robi. Jej twórcy zabierają młodych czytelników w podróż dookoła świata. Będziemy zaglądać w różne miejsce, odwiedzać różne kontynenty i różne kraje. Sprawdzimy,co jedzą ludzie w różnych zakątkach świata. Dowiemy się, z jakimi zwierzętami się przyjaźnią. Poznamy ich sposoby na choroby. Zobaczymy środki lokomocji, dzięki którym się przemieszczają. Nauczymy się mówić "proszę" i "dziękuję" w różnych językach. Ciekawostek jest w tej książce wiele. Na każdej stronie czekają na nas kolejne.
Myślę, że każdy przeczyta w tej książce o czymś, o czym wcześniej nie słyszał. Są tu opisy rzeczy oczywistych, z krajów dobrze nam znanych. Takich jak Anglia, Hiszpania czy kraje skandynawskie. Jeszcze więcej pojawia się tu krajów egzotycznych, które znamy mniej. Na stronach książki pojawiają się historie między innymi z Wenezueli, Nowej Zelandii, Ghany i Tajlandii. Właśnie dlatego ta lektura jest tak bardzo rozwijająca i interesująca. Ogrom zaprezentowanych w niej ciekawostek to największa zaleta tej książki. Kolejną są piękne i kolorowe ilustracje, na których można zobaczyć to, co wcześniej opisano słowami. Sporo jest w tej książce do czytania, równie wiele jest do oglądania. Zarówno ci, którzy umieją czytać, jak ci, którzy tej sztuki jeszcze nie opanowali, nie będą się przy tej książce nudzić. Myślę, że to może być doskonały prezent dla dzieci kończących przedszkole. Ciekawa, inspirująca, zachęcająca do własnych poszukiwań i poznawania świata. Świetna lektura na dalszą drogę!
Tę i inne książki z serii

"Akademia Mądrego Dziecka"

znajdziecie na


https://harpercollins.pl/

Komentarze

 1. Przyjemna książka z multum informacjami.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wygląda na bardzo fajną i treściwą pozycję. Może ją kiedyś komuś sprezentuję.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mamy ta książkę na swoim stosiku - must have :) do przeczytania:) zapowiada sie pieknie.Monika F

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślę że wielu dzieciom spodoba sie taki prezent w postaci tej miłej dla oka książeczki

  OdpowiedzUsuń
 5. Seria 'Akademia Mądrego Dziecka' nigdy nie zawodzi. Ta nowa pozycja wygląda naprawdę interesująco.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz