"Tajemnica dinozaura" (Wydawnictwo Zakamarki)

Ostatnio poleciłam Wam wiele książek, które świetnie nadają się na prezent dla dzieci z różnych grup wiekowych. Dziś pokażę Wam kolejną taką książkę. Nowy tom serii, którą znają chyba wszyscy. Z jednej strony taka książka to prezent bardzo niebezpieczny. Skoro tak wiele osób tę serię zna i lubi, możemy kupić książkę, którą obdarowany już ma. Jeśli jednak książki z tej serii mają być prezentem dla uczniów z okazji zakończenia roku szkolnego, to pomysł jest już znacznie bezpieczniejszy. Dzieci zawsze będą mogły się książkami wymieniać i w ten sposób mieć tytuł, którego wcześniej nie znały.

Ta seria to, kultowe już, "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai". Zna je chyba każdy, kto interesuje się literaturą dziecięcą. Z zainteresowaniem wysłuchają ich już przedszkolaki, a dzieci w wieku szkolnym z łatwością przeczytają je samodzielnie. Każdy znajdzie swój ulubiony tom. Najnowszy, zachwyci miłośników dinozaurów. W Valleby trwają przygotowania do wyjątkowej wystawy. Zaprezentowany zostanie kompletny szkielet dinozaura! Kości tyranozaura są tak wielkie, że w niewielu miejscach można ten szkielet zaprezentować. W końcu, ku rozpaczy i mimo stanowczego sprzeciwu, pastora, szkielet zostaje zaprezentowany w kościele. Na otwarcie wystawy wybierają się wszyscy mieszkańcy miasteczka. Niestety, otwarcie stanie pod znakiem zapytania, bo tyranozaur straci jedną kość. Czy ktoś ją ukradł? A może gdzieś się zawieruszyła? Ale jeśli zawieruszyła to z czyjej winy? Lasse i Maja nie mają czasu do stracenia. Muszą rozwiązać kolejną zagadkę.
Książki z serii "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai" to gwarancja czytelniczego sukcesu. Jak w przypadku każdej dobrej powieści detektywistycznej, trudno się od nich oderwać. Dzieci będą chciały jak najszybciej poznać zakończenie tych historii. Tu muszą odnaleźć kość dinozaura i wskazać ewentualnego winnego. Czy to będzie łatwe zadanie? Tego dowiedzą się ci, którzy przeczytają książkę. Książkę, która wciąga, trzyma w napięciu i daje czytelnikom ogrom przyjemności. Kolejna, świetna powieść detektywistyczna, która może być dla wielu dzieci jedną z pierwszych samodzielnie przeczytanych lektur. Tych, które zostają w głowie na zawsze, o których nigdy się nie zapomina i, których chce się czytać jak najwięcej!
Tajemnica dinozaura

Martin Widmark

ilustracje Helena Willis

tłumaczenie Barbara Gawryluk

ZAKAMARKI 2024

https://www.zakamarki.pl/
 

Komentarze

 1. Fantastyczna książka dla małych detektywów. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Jaka wspaniała książka :) szkoda, że nie mam w otoczeniu dzieci, z którymi mogłabym ją czytać

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajna książeczka i sliczne rysunki.

  OdpowiedzUsuń
 4. skoro od lekturki trudno się od nich oderwać to jest to dobry pomysł na prezent dla dziecka,

  OdpowiedzUsuń
 5. Książki detektywistyczne zawsze trafiają w gusta moich dzieci. Będzie świetna na prezent.

  OdpowiedzUsuń
 6. Już czekam na ten tytuł w miejskiej bibliotece.

  OdpowiedzUsuń
 7. Na pewno fajna seria, skoro dzieciaki ją lubią to świetny pomysł na prezent ... do mnie osobiście nie przemawiają ilustracje , ale to tylko takie pierwsze spostrzeżenie osoby dorosłej więc bez znaczenia

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz