"Moje dwa domy"/"Będzie inaczej. O rozstaniu rodziców" (Wydawnictwo HarperKids)

Jakie książki są najlepsze? Te, które są komuś potrzebne. Książki, które pomagają przetrwać trudne chwile, pokonać przeszkody, poradzić sobie ze złymi rzeczami, które nas dotykają. Takie książki są ważne szczególnie dla najmłodszych czytelników, którzy dopiero poznają życie, z jego wszystkimi blaskami i cieniami. Dzieciństwo, choć powinno być czasem szczęśliwym i beztroskim, często jest czasem problemów i zmartwień. Warto wiedzieć, jak pomóc dzieciom przejść przez te najtrudniejsze etapy. Warto wiedzieć, po jakie książki sięgać i jakie książki czytać swoim dzieciom, żeby móc z nimi rozmawiać o tym, co je martwi i smuci.

Dziś pokażę Wam dwie książki z nowej serii wydanej przez HarperKids. Seria "Książki, które dają siłę" to opowieści, które mają przygotować dzieci na trudne sytuacje, które mogą wydarzyć się w ich życiu. Dwie pierwsze książki dotykają problematyki rozstania rodziców i życia "na dwa domy". To sytuacje dla dzieci bardzo trudne. Nawet dorośli, którzy dowiadują się o rozstaniu bliskich sobie osób często są zszokowani. A co dopiero mają myśleć dzieci, na które spada wiadomość o rozwodzie rodziców! Dla dorosłych, którzy chcieliby pomóc swoim pociechom zmierzyć się z tą sytuacją, te książki mogą stanowić wsparcie i punkt wyjścia do rozmów na ten temat.

Będzie inaczej. O rozstaniu rodziców to historia dziecka, które słyszy od rodziców, że ci się rozstają. Ta wiadomość jest dla dziecka szokiem. Od tej pory ich życie będzie wyglądać zupełnie inaczej niż do tej pory. Trudno się w tym odnaleźć, trudno to zaakceptować. Ale rodzice nie chcą, żeby ich dziecko czuło się niekochane albo odrzucone. Rozwód to ich decyzja. Zmieni się wiele, ale miłość do dziecka zawsze będzie tak samo silna. Dużo rozmawiają o emocjach, o tym, co dzieje się w ich sercach. To bardzo mądre i ważne rozmowy, z których czerpać może każdy, kto będzie musiał przekazać swojemu dziecku podobną wiadomość.
Podobnego wsparcia (dzieciom i rodzicom) udziela książka Moje dwa domy. Jej główna bohaterka Florka ma dwóch braci, dwoje rodziców i dwa zwierzaki. Lubi liczbę dwa i cieszy się z tego, że wszystko w jej życiu jest podwójne. Pewnego dnia, w jej życiu wydarzyło się coś, co sprawiło, że liczba dwa przestała ją cieszyć. Stało się to wtedy, kiedy rodzice powiedzieli jej, że od tej pory będzie miała dwa domy! W jednym będzie mieszkać z mamą, w drugim - z tatą. Zupełnie jej to nie ucieszyło. Przeciwnie! Bardzo się zdenerwowała i nie chciała, żeby coś takiego nastąpiło. Nie miała już jednak wyboru, musiała jakoś się w tej sytuacji odnaleźć. Z pomocą przyszli rodzice!
Dwie piękne, bajecznie kolorowe książki. Mogłaby się w nich kryć jakaś baśniowa opowieść o księżniczkach, rycerzach, wspaniałych zamkach i wielkich przygodach. Tak jednak nie jest. Nie znajdziecie w tych książkach baśni. Jest za to prawdziwe życie. Z jego wszystkimi blaskami i cieniami. Bez niepotrzebnego upiększania, bez przekłamywania faktów. Tu mamy prawdziwe życie i prawdziwe problemy. Nie przesadzę, jeśli napiszę, że to jedna z najważniejszych serii nie tylko tego roku, ale w ogóle. Seria, której na polskim rynku brakowało i, która jest bardzo potrzebna. Dobrze, że dwa pierwsze tomy są już dostępne. Wielu dzieciom mogą pomóc przejść przez najtrudniejszy etap ich dotychczasowego życia. Oby takich książek ukazywało się jak najwięcej!

"Książki, które dają siłę"

znajdziecie na


https://harpercollins.pl/

Komentarze

  1. To straszna gdy dzieciństwo jest czasem problemów i zmartwień. Dobrze gdy dorośl potrafią rozmawiać z dziećmi

    OdpowiedzUsuń
  2. fajne książki do dzieci na dzień dziecka

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz