Recenzje Tosi: "The Songs You've Never Heard" (Wydawnictwo Harper YA)

Literatura young adult zawładnęła polskim rynkiem wydawniczym. Dobrze się złożyło, bo Tosia do tych książek właśnie dorasta, więc ma w czym wybierać. Czyta, poznaje, ocenia i wyrabia sobie zdanie na ich temat. Dlatego dziś to ona ma głos! 

Niedawno poznałam nową, wspaniałą książkę młodzieżową wydawnictwa Harper YA. Jej autorkami są Becky Jermas i Ellie Wyatt. Według wydawcy The Songs You've Never Heard to lektura adresowana do młodzieży od 15 roku życia. 

Bohaterkami książki są dwie bardzo różniące się od siebie dziewczyny Meg i Alana. Pierwsza z nich to bogata influencerka Meg McCarthy. Na współpracy z nią zależy wszystkim firmom. Jednak rozpoznawalność zyskała przede wszystkim dzięki swojemu bratu. Caspar jest gwiazdą popu, a Meg z jego popularności korzysta. Drugą bohaterką książki jest Alana Howard. Dziewczyna, która z całym światem dzieli się swoim talentem i twórczością. Zupełnie się tego nie boi ani nie wstydzi. Z Meg jest nieco inaczej. Ona ze swoją sławą zaczyna czuć się źle. Cały czas kojarzona jest tylko z bratem i wyśmiewana przez internautów. Meg ukrywa przed światem swoją prawdziwą miłość i prawdziwy talent do muzyki. Pewnego dnia drugi Alany i Meg przecinają się, a dziewczyny odkrywają, że całkiem sporo je łączy. Wspólna pasja może stać się początkiem przyjaźni. Tylko, czy świat będzie im sprzyjać czy może spróbuje je zagłuszyć?


The Songs You've Never Heard to książka idealna dla młodzieży, która uwielbia muzykę. Sądzę, że ta powieść spodoba się wszystkim fanom literatury young adult. Bez zawahania mogę powiedzieć, że problemy, które dręczą Meg to trudności, z którymi zmaga się każda nastolatka. Bycie gwiazdą to coś, o czym wiele młodych osób marzy i uwzględnia w swoich planach na przyszłość. Może się jednak okazać, że takie życie wcale nie jest usłane różami. Autorki The Songs You've Never Heard pokazują życie w świetle kamer z zupełnie innej strony. Presja otoczenia i życie w świetle reflektorów, nieustanne ocenianie - to może nie być życie marzeń. Do tego dochodzi hejt i wiele innych trudności, których na pierwszy rzut oka nie widać. Historia Amber i Meg może wielu zaskoczyć i wielu otworzy oczy na ciemne strony świata gwiazd. Warto, żeby przeczytali ją ci, którzy o takiej karierze marzą. Myślę, że ta książka może sprawić, że jeszcze raz się zastanowią i być może zmienią plany albo do swojej kariery w mediach społecznościowych podejdą z nieco mniejszym entuzjazmem.


 

The Songs You've Never Heard

Becky Jerams, Ellie Wyatt

tłumaczenie Anna Klingofer-Szostakowska

Harper YA 2024

wiek 15+ 

https://harpercollins.pl/
 

Komentarze

  1. Nie czytałam tej książki, ale napewno ciekawa

    OdpowiedzUsuń
  2. To prawda, literatura tego gatunku przeżywa obecnie prawdziwy boom. Ta książka tez mi już minęła wiele razy na bookstagramie.

    OdpowiedzUsuń
  3. Ciekawie się zapowiada! Ja zachwyciłam się książką "Formuła Elli", która nie dość, że prezentuje się cudownie, to zawiera wspaniałą treść!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz