"Mój sen. Słowno-ruchowe ćwiczenia relaksacyjne z twoim dzieckiem" (Wydawnictwo Zakamarki)

Czy Wasze dzieci miewają problemy z zasypianiem? Czy trudno im się po całym dniu wyciszyć? Na pewno każdemu maluchowi zdarzają się takie chwile. Zdarza się również dorosłym. Mnogość różnych wydarzeń, które mają miejsce w ciągu dnia sprawia, że każdy może mieć gorszą chwilę i trudności z poradzeniem sobie z tym, co go spotkało. Dlatego warto umieć się wyciszyć. Poznać różne sposoby na ukojenie. Te, które pomogą naszym dzieciom, a przy okazji mogą pomóc również nam, ich rodzicom. 

Kilka sposobów na wieczorne wyciszenia podsuwa książka Mój sen Anne Crahay, którą niedawno wydały Zakamarki. Już na pierwszy rzut oka, książka działa uspokajająco. Okładka jest biała. Na środku widzimy małego chłopca, który spokojnie śpi. Kolory, którymi został namalowany są stonowane i ukoją każdego, kto na nie spojrzy. Kiedy zajrzymy do wnętrza tej książki również poczujemy spokój. W spokojnym tonie została ona nie tylko zilustrowana, ale również napisana. Jej pierwsze zdania to poradnik dla rodziców. Wytłumaczony krok po kroku zamysł tej książki. Kolejne strony to propozycje ćwiczeń relaksacyjnych, które mają pomóc dzieciom zasnąć i się uspokoić. Pierwsza z nich uczy wsłuchiwania się we własne ciało i rozumienia własnych emocji. Dzieci mają wtedy czas, żeby przemyśleć to, co działo się przez cały dzień. Te, które będą chciały, mogą opowiedzieć o tym rodzicom. Kolejne ćwiczenie to podróż do świata snu. Dzieci zamienią się w sowę. Nocnego ptaka, który leci w głąb lasu. Wykonują kolejne zadania i ćwiczenia, które pomogą im zasnąć. Dwie kolejne relaksacje (spacer małych rączek i moje gniazdo) mają taki sam cel, bo cała ta książka ma jeden cel, ułatwić dzieciom zaśnięcie i sprawić, że sen będzie spokojny. Czy to działa? Nawet mnie ta książka uspokoiła i zrelaksowała, więc dzieci uspokoi na pewno!
Czy takie książki są potrzebne? Jednym tak, innym nie. Są dzieci, które zasypiają, kiedy tylko przyłożą głowę do poduszki. Są takie, które potrzebują na to znacznie więcej czasu. Im ta książka na pewno się przyda. Wspólne wieczorne czytanie pomoże się wyciszyć, da szansę na krótką rozmowę o tym, co działo się w ciągu dnia i pozwoli ukoić emocje. Ja jestem nią oczarowana. To taka wyważona, pełna spokoju lektura, którą można czytać, co wieczór i, która nie powinna się znudzić. Opisane w niej ćwiczenia relaksacyjne można z powodzeniem wykonywać każdego wieczora. Jej czytanie może stać się rodzinnym rytuałem, który wyciszy zarówno dzieci, jak i ich rodziców. Wypróbujcie tę książkę w swoich domach. Obowiązkowo!
Mój sen. Słowno-ruchowe ćwiczenia relaksacyjne z twoim dzieckiem

Anne Crahay

tłumaczenie Katarzyna Skalska

ZAKAMARKI 2024

wiek 3+


https://www.zakamarki.pl/


Komentarze

 1. Dla mojego syna to będzie dobry wybór.

  OdpowiedzUsuń
 2. Sama miewam problemy z zaśnięciem, ale nie sądziłam, że dzieci też to dopada. Pomocna jest ta książka i warto ją nabyć.

  OdpowiedzUsuń
 3. Cieszę się, że pojawiają się takie książki na rynku. Moje dziecko często ma trudności z zasypianiem, więc 'Mój sen' brzmi jak świetna opcja do wypróbowania.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zachęcona Twoją recenzją, postanowiłam zamówić książkę na prezent dla mojej siostrzenicy. Mam nadzieję, że pomoże jej wyciszyć się wieczorami i odnaleźć spokojny sen.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz