"Kocia Szajka i zaginione bajki" (Wydawnictwo AGORA dla dzieci)

Czy ktoś wybiera się na wakacje w Beskid Śląski? Jeśli tak, to oprócz zdobywania szczytów tych pięknych gór, musicie koniecznie zajrzeć do Cieszyna! My w Beskidzie Śląskim byliśmy dwukrotnie i za każdym razem wróciliśmy oczarowani tym zakątkiem Polski. Chodzenie po górach zawsze łączyliśmy ze zwiedzaniem największych i najciekawszych miast. Dwukrotnie udało nam się zajrzeć do Cieszyna i Bielska-Białej. Miast, które bardzo nam się spodobały i, które za każdym razem odkrywaliśmy na nowo.

Od jakiegoś czasu Cieszyn kojarzy nam się z czymś jeszcze. Z fantastyczną serią książek, którą od dwóch lat wydaje AGORA dla dzieci. Fani literatury dziecięcej już pewnie wiedzą, że chodzi o serię "Kocia Szajka", której przygody pokochały nie tylko dzieci, ale i ich rodzice. Przez ten czas seria pięknie się rozrosła i regularnie ukazują się jej kolejne części. Niedawno na księgarniane półki trafił ósmy tom przygód kocich detektywów. Tym razem zagadka do rozwiązania czeka na nich w Bielsku-Białej. W tym pięknym mieście warto zwiedzić Studio Filmów Rysunkowych. Bo nie wiem, czy wiecie, ale właśnie stamtąd pochodzą między innymi Reksio, Bolek i Lolek i bohaterowie Porwania Baltazara Gąbki. Studio Filmów Fabularnych przyjmuje od niedawna gości w swojej nowej, większej siedzibie, do której zajrzeć powinien każdy miłośnik polskich dobranocek. Zajrzeli tam również członkowie Kociej Szajki. Jednak zamiast spokojnego zwiedzania i oglądania kultowych bajek, musieli rozwiązać zagadkę znikających taśm filmowych. Ktoś wykradał z magazynu kolejne odcinki kultowego Reksia. Nie zabierał ich jednak na zawsze. Po jakimś czasie taśmy wracały na swoje miejsce. Znikały za to kolejne odcinki i tak w kółko. Koty musiały rozwikłać tę zagadkę. Przy okazji trafiły też na jeszcze inną sprawę. Ta bezpośrednio dotyczyła Morfeusza... Jaka to sprawa? Dowiecie się z książki.
Mam do "Kociej Szajki" ogromny sentyment. Pokochałam tych bohaterów od pierwszej książki opowiadającej o ich przygodach i kocham do dzisiaj. Z każdym tomem mocniej. Uwielbiam ich przygody, lubię zagadki, które mają do rozwiązania i humor, który nigdy ich nie opuszcza. Śmieję się do łez czytając zapisy kocich rozmów. Przecieram oczy ze zdumienia podziwiając przeróżne nazwy rzeczy, które towarzyszą nam w codziennym życiu, przerobione na kocią rzeczywistość. Czytanie tych książek sprawia mi ogromną przyjemność. Lubi je też Tosia. I w niczym nie przeszkadza jej to, że grupa docelowa jest nie przeszkadza. Dobre książki lubią czytać wszystkie. Seria "Kocia Szajka" na pewno się do takich książek zalicza. Pełna humoru, z ciekawą historią, niebanalnymi bohaterami. W sam raz na wakacje. To lektura, która zainteresuje nawet te dzieci, które nie lubią czytać. Jestem pewna, że oderwać się od niej będzie im bardzo trudno.
Kocia Szajka i zaginione bajki

Agata Romaniuk

ilustracje Malwina Hajduk

AGORA dla dzieci 2024


 https://agoradladzieci.pl/

Komentarze

  1. Nowe książki zawsze w cenie. Nigdy dość , bo one zawsze rozwijają.

    OdpowiedzUsuń
  2. Książeczki o korkach dzieci zawsze chętnie czytają.

    OdpowiedzUsuń
  3. Kocie historie to sama bym chętnie przeczytała.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz