Podróżowanie z dzieckiem to pestka. Jeśli weźmiecie ze sobą SuperQUIZy Kapitana Nauki

Który rodzic nie chciałby mieć mądrego dziecka? Nie ma takich, od najmłodszych lat uczymy nasze pociechy pierwszych angielskich słówek, kupujemy edukacyjne zabawki, a kiedy nieco podrosną pozwalamy (a może nawet każemy) oglądać filmy popularnonaukowe. Im dzieci starsze, tym trudniej znaleźć dla nich odpowiednio atrakcyjne pomoce naukowe. Zdarza mi się trafiać na ładnie wydane książki, których treść nie jest adekwatna do wieku Tosi. Albo powtarzają informacje, które Tosia od dawna wie, albo są dla niej zbyt trudne. W ten sposób można łatwo zniechęcić dziecko do poszerzenia horyzontów i dowiadywania się nowych rzeczy. Jednocześnie można również narobić sobie kłopotów, bo jeśli książka będzie zbyt trudna dzieci zasypią nas pytaniami, na które i my nie będziemy znać odpowiedzi. Udało nam się znaleźć coś, co zostało napisane specjalnie dla dzieci. Na dodatek każde dziecko, bez względu na zainteresowania znajdzie wśród nich coś dla siebie. Nie wierzycie? To czytajcie dalej!

DLA PODRÓŻNIKÓW


Często wyjeżdżacie? Lubie zwiedzać Polskę? A może chcecie przybliżyć swojemu dziecku historię naszego kraju? SuperQUIZ Polska jest gotowy do pomocy. Opisano w nim najważniejsze rejony Polski, najciekawsze zwierzęta żyjące na jego terenie. Są najbardziej znane zabytki, najpiękniejsze miasta i najważniejsi Polacy. Wszystko jest naj! Jest Puszcza Białowieska, gwara podhalańska i Kazimierz Wielki. Z każdej strony dzieci dowiedzą się czegoś nowego o własnym kraju. A potem sprawdzą własną wiedzą, bo cała seria SuperQuiz została stworzona w następujący sposób, na jednej stronie w kilku punktach opisano przedstawiany temat. Na odwrocie znalazły się pytania, bo to przecież quiz! Pytania są trzy, dzieci muszą wybrać właściwą odpowiedź.


DLA CHŁOPAKÓW (i nie tylko)


Wasz syn, jak większość chłopców, jest fanem Roberta Lewandowskiego? A może Wasza córka, jak Tosia, planuje zostać żoną Łukasza Piszczka? Oglądacie ze swoimi pociechami mecze i chcielibyście, żeby zrozumiały rządzące piłką nożną zasady? SuperQUIZ Piłka nożna jest gotowy do pomocy. Na początek trochę historii, gdzie narodził się ten sport, z czego robiono pierwsze piłki i kiedy ustalono obowiązujące do dziś wymiary boiska. Potem trochę zasad, wśród nich sprawiający kłopoty milionom, sławetny spalony. Kto przeczyta już nigdy nie będzie miał problemów z jego wyłapaniem. A na końcu najbardziej znane kluby i najlepsi piłkarze. Prawdziwa gratka dla małych fanów (i fanek) piłki nożnej. 

DLA MIŁOŚNIKÓW PIENIĘDZY

Dziadkowie regularnie dają Waszemu dziecku pieniądze, a ono całą sumę potrafić wydać na słodycze? Wolelibyście, żeby część tej kwoty odkładało? A na co? A po co? Dzieci nie rozumieją zasad rządzących światem finansów, nie wiedzą dlaczego warto gromadzić pieniądze. SuperQUIZ Pieniądze w bardzo przystępny sposób wyjaśni im podstawowe zasady rządzące ekonomią. Sama z przyjemnością czytałam wyjaśnienia niektórych pojęć. Tosia, która od jakiegoś czasu bardzo interesuje się kwestiami związanymi z gromadzeniem gotówki, chętnie słuchała o nominałach, walutach i lokatach. Trochę z tego zapamiętała, więc być może rośnie nam przyszła ekonomistka;)Nie myślałam, że te niewielkie quizy tak bardzo spodobają się Tosi. A jednak doskonale trafiły w jej zainteresowania. Tosia nie tylko chętnie słucha opisów i odpowiada na zagadki. Z taką samą przyjemnością ogląda pojawiające się na każdej stronie zdjęcia i ilustracje. Ja również bardzo tę serię polubiłam. Spodobał mi się nie tylko poręczny format, który umożliwia mi zabieranie quizów wszędzie, ale przede wszystkim spodobała mi się ich treść! To naprawdę bardzo wartościowe pozycje. Świetny pomysł na prezent dla każdego małego mądrali;) Czyli dla takich dzieci jak Tosia;)


W serii SuperQuiz oprócz opisanych przeze mnie
- SuperQuiz Polska,
- SuperQuiz Piłka nożna,
-SuperQuiz Pieniądze

ukazały się również:
-SuperQuiz Konie,
-SuperQuiz Świat,
-SuperQuiz Ciało człowieka,
-SuperQuiz zwierzęta.

Jak widać każdy znajdzie coś dla siebie, a całą serię możecie
kupić na stronie Kapitana Nauki (KLIK).


Komentarze

 1. Świetne kompendium wiedzy. Mamy SuperQuiz Pieniąddze i jest świetny :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. My ostatnio zwierzęta zakupiliśmy i od razu była frajda 🙂

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajne, choć ja nie mogę w aucie nic czytać ani patrzeć w dół, bo robi mi się niedobrze ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. My właśnie często na wyjazdy zabieramy takie karty! Świetna sprawa, dziecko uczy się podczas zabawy a dodatkowo nie nudzi w czasie podróży :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak! Znakomity sposób na nudę, a przy okazji poszerzenie wiedzy.

   Usuń
 5. Muszę przyznać, ze tego typu karty (dla młodszych dzieci), nieraz ratowały nas w poczekalni czy w podróży. Fajne, bo zmieszczą się w torebce :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo lubię kreatywne spędzanie czasu z dzieckiem w podróży :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Super sprawa! Podróżowanie z dziećmi bywa męczące, muszę się zaopatrzyć w te quizy :D

  OdpowiedzUsuń
 8. O! Fajne ;) Ważne, że to jest lekkie i krzywdy w aucie nie zrobi, a i wartościowe merytorycznie :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Szkoda, ze nasz Junior jeszcze za mały na takie quizy - ale mamy dla niego pakiet innych rozrywek na podróż ;) Zwłaszcza mamine śpiewanie mu się podoba - więc pewnie zachrypnę w drodze na wakacje ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Nigdy nie rozumiałem rodziców którzy odpuszczali sobie podróże bo mają dziecko... Dziecku wystarczy znaleźć ciekawe zajęcie i nawet nie zauważy jak minie podróż

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też nie! Z dziećmi podróżuje się inaczej, ale też dobrze!

   Usuń

Prześlij komentarz