"Poczekajki. Co robić, gdy nie ma co robić" (Wydawnictwo Debit)

O czym myślicie, kiedy zaczynacie się pakować przed wakacyjnym  wyjazdem? W walizkach lądują ubrania, kosmetyki, leki. Do plecaka albo mniejszej torby wkładamy butelkę wody i jakieś przekąski. To wszystko ma sprawić, że podróż minie spokojnie i wakacje będą udane. Wszystko zmienia się, kiedy zaczynamy podróżować z dzieckiem. Wtedy do podróży musimy przygotować się nieco inaczej. Musimy również zadbać o atrakcje na czas podróży. W przeciwnym wypadku czekają nas długie godziny wypełnione pytaniami: Długo jeszcze?, A o której dojedziemy? Znacie to? Rezygnujecie z tego powodu z dalekich podróży? Od dziś z tym koniec!


Wystarczy wziąć ze sobą książkę Poczekajki wydaną przez Debit i na nudę w podróży nie będzie narzekał już nikt. Poczekajki to zbiór zabaw, które umilą czas w samochodzie, na lotnisku i w pociągu. Do zabawy nie będzie potrzebne nic albo to, co każdy ma w kieszeni. Czasem wystarczy nam jedynie wyobraźnia, czasem trzeba będzie sięgnąć do kieszeni, na przykład po monety albo wyjąć z plecaka kartkę i ołówek. Będzie można bawić się nie wstając z miejsca, znajdą się również zabawy dla tych, którzy chcą rozprostować kości. W co dokładnie można się z Poczekajkami bawić? Jest w czym wybierać!Można na przykład ułożyć na stoliku różne rzeczy, kazać pozostałym uczestnikom zabawy zamknąć oczy. Można odgadywać tytuły filmów po tekstach, które z nich pochodzą. Można także ustalić czego wypatrujemy i szukać, na przykład konkretnego modelu albo koloru samochodu. Inspiracji ta książka dostarcza mnóstwo, a każda z nich zachęca do wymyślania kolejnych. Z Poczekajkami nudzić się nie będziecie. Co więcej, przy okazji zaproponowanych w tej książce zabaw nie tylko umilamy czas spędzony w podróży, ale również rozwijamy wyobraźnię i zacieśniamy więzy rodzinne. Żadnych kłótni, sporów (oprócz tych, w którą grę zagramy), zamiast nich świetna zabawa i aż zbyt szybko mijająca podróż. Co Wy na to?
Poczekajki. Co robić, gdy nie ma co robić?
Mireia Trius
ilustracje Esther Burgueno
  tłumaczenie Karolina Jaszecka
Wydawnictwo Debit, 2018


Komentarze

 1. Ciekawa forma, świetne ilustracje, myślę ż emojemu synkowi by sie spodobała. Zapisuję na liście

  OdpowiedzUsuń
 2. Ależ piękne ilustracje! Nie znałam wcześniej tego wydawnictwa...

  OdpowiedzUsuń
 3. Takie książeczki to super sprawa, dziecku mniej się nudzi (lub wcale)i my możemy troszkę więcej odetchnąć.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ta książka na pewno przypadnie do gustu dzieciakom :)

  OdpowiedzUsuń
 5. U mnie dzieci się nudzą tylko wtedy jak mają konkretny pomysł, którego ja nie pochwalam :D Inaczej zawsze sobie coś znajdą, nawet w poczekalni do dentysty.

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetna książka sporo fajnych propozycji

  OdpowiedzUsuń
 7. Moje dzieci były by nią zachwycone

  OdpowiedzUsuń
 8. Interesująco się zapowiada :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Uwielbiam takie książeczki z pomysłami.Juteo zajrzę na stronę wydawnictwa i bliżej przyjrzę się nowym publikacjom. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Każde książeczki przyjmujemy z otwartymi rękami do naszej biblioteczki, a już zwłaszcza takie przy których dobra zabawa murowana! :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Fantastyczny pomysł!!! Jestem przed urlopem z dzieciakami i już słyszę te pytania: Daleko jeszcze? Warto się taką książeczką zainteresować.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz