"Baw się z Wojtkiem żołnierzem bez munduru" (Wydawnictwo Święty Wojciech)

Za nami setna rocznica odzyskania niepodległości. Było podniośle, wesoło, wzruszająco. Atmosfera świętowania utrzyma się jeszcze pewnie przez kilka dni, w końcu zupełnie opadnie. Powróci za rok. Bo na co dzień o patriotyzmie mówimy rzadko. Nie rozpatrujemy zawiłości historycznych, nie analizujemy wydarzeń, które miały miejsce kilka wieków temu. Chyba że mamy dzieci i chcemy im trochę o historii naszego kraju opowiedzieć.


U nas zainteresowanie historią rozpoczęło się od opowieści o niedźwiedziu Wojtku, który towarzyszył polskim żołnierzom walczącym pod Monte Cassino. Książkę Elizy Piotrowskiej (KLIK) Tosia zna niemal na pamięć, bardzo chętnie gra w grę planszową przybliżającą dzieciom historię Wojtka (KLIK). Teraz do jej kolekcji poświęconej temu wyjątkowemu niedźwiedziowi dołączyło coś jeszcze. Nowa książka Elizy Piotrowskiej pełna zagadek i zadań związanych z Wojtkiem. To doskonałe uzupełnienie wydanej wcześniej książki. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby ten zeszyt kreatywny wypełniać bez wcześniejszego poznania historii Wojtka. To może być pierwszy krok! Dzieci będą kolorować przysmaki, którymi zajadał się niedźwiedź, zajrzą do namiotów, w których mieszkali żołnierze, wyznaczą szlak wędrówki Wojtka i polskich żołnierzy. Będą dodawać, odejmować i odszyfrowywać hasło. Przejdą labirynt i rozwiążą krzyżówkę. A na koniec zagrają w grę planszową. Na nudę nie będzie miejsca!

Gdybyście zapytali Tosię o jakąś postać historyczną albo ważne wydarzenie, na pewno usłyszelibyście opowieść o niedźwiedziu Wojtku, który razem z polskimi żołnierzami dotarł pod Monte Cassino i tam pomagał im podczas jednej z najważniejszych bitew II wojny światowej. Bo choć wojna to nie jest temat, który najchętniej poruszamy z dziećmi, to o odważnym i dzielnym Wojtku opowiedzieć im naprawdę warto. Ta książeczka na pewno w tym pomoże. Dzieciom spodobają się zadania, które będą miały rozwiązywać. Przyjazna forma i miłe dla oka ilustracje na pewno przypadną do gustu nie tylko dzieciom, ale i ich rodzicom. A ich rozwiązywanie to doskonała rozrywka na coraz dłuższe wieczory, dni, które z powodu choroby trzeba spędzić w domu, to świetne połączenie zabawy z nauką. Zabawy dla całej rodziny, bo myślę, że podobnie jak ja, będziecie mieli ochotę zabrać swojemu dziecku ołówek albo kredki i samemu trochę się pobawić z Wojtkiem!


Baw się z Wojtkiem niedźwiedziem bez munduru
Eliza Piotrowska
Wydawnictwo Święty Wojciech, 2018

Komentarze

 1. Ciekawy pomysł na naukę historii

  OdpowiedzUsuń
 2. Idealna książka dla mojego Wojtka 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Ooo, coś dla mojego syna, takie klimaty harcersko-surwiwalowe :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nauka histori i świetna zabawa dla dziecka.Takie książki uwielbiamy!

  OdpowiedzUsuń
 5. Nauka histori i świetna zabawa dla dziecka.Takie książki uwielbiamy!

  OdpowiedzUsuń
 6. Tematyka bardzo na czasie - bo i Święto Niepodległości, i Dzień Pluszowego Misia :) Super sprawa!

  OdpowiedzUsuń
 7. Książeczka przyciągnęłaby uwagę mojego syna, mam wrażenie, że i dziś jako nastolatek chętnie by po nią sięgnął. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Super sprawa uczyć tak dzieci historii, moim by się spodobała ta książka

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz