"Wilk, który się zgubił" (Wydawnictwo Zielona Sowa)

Wierszowane historie z mądrym przesłaniem lubiliśmy od zawsze. I nawet teraz, kiedy Tosia chodzi do szkoły, nie tylko bardzo chętnie czytamy te, które już mamy, ale również kupujemy nowe tytuły. Dlaczego? Wyjaśnię to na przykładzie.


Wilk, który się zgubił to czwarta książka duetu Bright-Field, którą wydała Zielona Sowa. Były już książki o koali, myszy i wiewiórkach. Teraz przyszła kolej na wilka. Dokładniej mówiąc na wilczka. Bo jest to zwierzak bardzo młody. Trudno mu jednak z tym wiekiem się pogodzić i chce za wszelką cenę udowodnić całemu stadu, że jest dzielny i odważny. Chciałby nauczyć się polować, stawać do walki i czyhać na wrogów. Dlatego chodził krok w krok za starszymi członkami stada.

Wilczek im w zmaganiach niósł szczerą otuchę.
Lecz choć silny duchem, nadal był... MALUCHEM!

I właśnie dlatego, mimo ogromnej siły ducha, wilczek nie był w stanie dotrzymać kroku watasze. Maluszek zgubił stado i drogę powrotną do domu. 

Zwinął się w kłębuszek na lodu pościeli.
Gwiazdy go lulały wśród bezkresnej bieli.

Lód okazał się niezbyt dobrym miejscem do spania, załamał się pod wilczkiem i maluch wpadł do wody. Na szczęście otrzymał pomoc i poznał pierwszego, nowego przyjaciela. Tych na jego drodze stanie jeszcze kilku. Każdy z nich pomoże wilczkowi, każdy z nich czegoś go nauczy. Przy okazji wiele nauczą się również czytelnicy. O przyjaźni, odpowiRacheedzialności, o konieczności słuchania starszych, o radzeniu sobie w trudnych sytuacjach. Wszystko, na szczęście, skończy się dobrze! A na końcu znajdziecie mądre i warte zapamiętania zdanie:

Dom jest tam, gdzie WSZYSCY chcą być zawsze RAZEM!

Pięknie zilustrowana, znakomicie napisana książka to uczta dla wszystkich miłośników dobrych i mądrych lektur. To doskonała lektura na zimę, ale nie tylko. Warto ją czytać przez cały rok i każdego dnia cieszyć się ukrytą w niej magią i mądrością. Bardzo cenię takie książki i cieszę się, że mogę czytać je mojemu dziecku. Jestem przekonana, że to właśnie takie historie i nawiązujące do nich później rozmowy, pozwalają wychować mądre, rozsądne, umiejące radzić sobie w różnych sytuacjach dzieci. Dzieci, które będą umiały dostrzec, że ktoś w ich otoczeniu potrzebuje pomocy i wyciągnąć rękę do tej osoby. A oprócz tego są to książki wyjątkowo piękne, pełne wspaniałych ilustracji. Na te ostatnie szczególną uwagę zwracają najmłodsi i jestem niemal pewna, że nie ma dziecka, które historii Wilka, który się zgubił mogłoby się oprzeć!


Wilk, który się zgubił
 Rachel Bright
ilustracje Jim Field
tłumaczenie Barbara Supeł
Zielona Sowa, 2018Komentarze

 1. Ale cudowne i urocze ilustracje! 💗 Książka w sam raz na święta!

  Pozdrawiam,
  Ksiazkowa-przystan.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Ta okładka, książka wpadła mi w oczy już dawno temu, mały wilczek i zima, temat pełen inspiracji, wnętrze zadziwia, takie publikacje to dużą wartość dla młodego pokolenia, gdzie przewija się temat domu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znałam tej serii, do Ciebie zawsze warto zajrzeć 😘

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękna historia. Niestety nie mamy jeszcze żadnego tytułu, ale teraz jestem pewna że to się zmieni. Raczej przed świętami nie zdążę już złożyć zamówienia na przynajmniej dwa tytuły. Mam nadzieję że znajdę je w księgarni w moim mieście. Sprezentowała bym synkowi. On jeszcze nie potrafi czytać, jednak mysle, że historie by mu się spodobały :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękna historia z ponadczasowym przesłaniem. Chętnie przeczytamy!

  OdpowiedzUsuń
 6. Ależ my uwielbiamy całą serię! Są cudowne.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ilustracje w tej książce mega mi się podobają

  OdpowiedzUsuń
 8. Grafika tej książeczki mnie po prostu oczarowała! Ten wilczek jest przesłodki! :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetna seria! Ilustracje na 5+! To u mnie ważna kwestia :-)

  OdpowiedzUsuń
 10. Śliczny ten wilk, ciekawa oprawa graficzna książki, natychmiast zwraca uwagę. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz