Kostek i Pan Piętka polecają się pod choinkę!

Lubimy tego pieska, oj lubimy. Za humor, za oryginalną narrację, za to, że ma mały, bardzo poręczny format i, że historia nie jest ani za krótka, ani za długa. I za to, że litery są na tyle duże i wyraźne, że z samodzielną lekturą poradzi sobie nawet początkujący czytelnik.

Taki właśnie jest Kostek i za to pokochały go tysiące czytelników na całym świecie. Jest to pies łasy na przygody. Każdego ranka, kiedy jego właściciele wychodzą do pracy, pies opuszcza wygodne legowisko i razem ze swoim przyjacielem Panem Piętką wyrusza na poszukiwanie przygód. W poprzednich tomach czytelnicy mieli szansę dowiedzieć się jak wyglądała ich wyprawa na wieś i na narty, co Kostek robił na scenie i co spotkało go na plaży. Emocji nie brakowało. Nie brakowało również zabawnych wydarzeń. To wszystko sprawiło, że Kostek szybko stał się jednym z ulubionych literackich bohaterów Tosi. 


Nie dziwi więc fakt, że nowe tomy jego przygód przyjęła pod swój dach z wielką radością. Liczba mnoga jest tu jak najbardziej wskazana, bo w ostatnim czasie książki o Kostku ukazały się trzy. Pierwsza to opowieść o Wielkim Dni Fantastycznych Sportów, w którym wziął udział Kostek. Pies marzył o zdobyciu pucharu, niestety jego plany postanowiła pokrzyżować para cwanych rabusiów. I tak Kostek zamiast skupić się na osiąganiu jak najlepszych wyników musi zrobić wszystko, żeby puchar przeznaczony dla zwycięzcy, czekał bezpiecznie na nowego właściciela. A to nie będzie takie proste...

Spokojem Kostek nie będzie mógł cieszyć się nawet w Boże Narodzenie. Kiedy Państwo Wyglansowani wyjdą na wigilijne przyjęcie, pies postanowi poświęcić czas na czytanie książki. Niestety, na spokój nie ma co liczyć. Wkrótce w domu pojawia się włamywacz! Kostek i Pan Piętka zakuwają go w kajdanki. Szybko okazuje się, że aresztowali niewłaściwą osobą. Bo przed komin do mieszkania wpadł Święty Mikołaj. Odkrywszy prawdę Kostek gotów jest uwolnić Mikołaja, ale... zgubił gdzieś kluczyk. Tymczasem dzieci na całym świecie czekają na prezenty. Wyjście z sytuacji jest tylko jedno. Kostek i Pan Piętka muszą sami dostarczyć wszystkie prezenty! Będzie się działo...

Ostatnia z nowości w serii jest dość nietypowa. Nie znajdziecie tu kolejnej historii o przygodach pieska w bereciku i zaprzyjaźnionej z nim skarpetki. Przy tej książce nie tylko będziecie się dobrze bawić, będziecie się przede wszystkim nią bawić! Bo Kostek bazgrolnik to zeszyt kreatywny, w którym dzieci będą rysować, kolorować i wymyślać. Nauczą się rysować nie tylko głównych bohaterów, ale również Państwa Wyglansowanych.  Zaprojektują różne kostiumy dla Kostka, zastanowią się czego pies potrzebowałby do przetrwania, gdyby znalazł się na bezludnej wyspie. Stworzą człowieka-orkiestrę, narysują warzywo, które mogłoby wygrać w Gigantycznych Konkursie Warzywnym i zastanowią się czego Pan Piętka potrzebuje, żeby dobrze wypocząć! Na nudę, jak zwykle w towarzystwie Kostka, nie ma miejsca. 

Polubiłyśmy tego psa od razu. Z każdym kolejnym tomem nasza sympatia do niego rośnie. I choć za każdym razem wydaje nam się, że Alex T. Smith niczym więcej nas nie zaskoczy, to zaskakuje nas cały czas. Humorem, talentem i pomysłowością. 

Te i inne książki, których bohaterem jest Kostek 
znajdziecie na stronie wydawnictwa

Komentarze

 1. Bardzo fajna seria książeczek :) Myślę, że doskonale sprawdzi się również u nas :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kostek to naprawdę wesoła seria książeczek dla dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 3. Sympatyczne książeczki, dzieciaki takie lubią. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie znam serii, a byłaby w sam raz dla siostrzeńca :)
  Magda (Zwykła)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz