"Eva i Adam. Głowa pełna ciebie" (Wydawnictwo Debit)

Niewiele jest osób, które cieszyłaby perspektywa zmiany szkoły. Nie mówię tu oczywiście o nowym etapie edukacji, na który każdy w pewnym sensie czeka, ale o zamianie szkoły i dołączenie do zgranej klasy, która od kilku lat uczy się razem. W takiej sytuacji znalazł się Adam i trudno mu tego zazdrościć...


Po pierwszej w starej szkole zostawił najlepszego przyjaciela i nie do końca załatwione sprawy z dziewczyną, która mu się podoba. O ile tę pierwszą znajomość, przy odrobinie chęci i dobrej woli, powinno się utrzymać, z tą drugą będzie problem. Jednak już niedługo Adam nie będzie miał czasu się tym martwić, bo w nowej szkole będzie się działo stanowczo zbyt wiele. Nowi znajomi, przyjaźnie i antypatie. Sukcesy i porażki. I dziewczyna. Niby zwyczajna, taka jak tysiące innych dziewczyn na całym świecie, a mimo to ma w sobie coś wyjątkowego. Adam nie jest jednak dość śmiały, żeby samemu ją zaczepić. A ona?Ona ma na imię Eva i wzdycha do kogoś zupełnie innego. Ją interesuje kolega jej starszego brata. Adam budzi w niej sprzeczne emocje. Zawsze widzi go w jakiejś dziwnej sytuacji i kiedy wpada w tarapaty. Nie wzbudza jej zaufania, ale może budzić zainteresowanie. Bo Eva w towarzystwie Adama czuje się jakoś dziwnie i jej samej również zdarza się robić przy nim rzeczy nietypowe... Co się stanie, kiedy zostaną zamknięci w pokoju dziewczyny? Głowa pełna ciebie to pierwszy tom, uwielbianej przez czytelników na całym świecie, serii o Adamie i Evie. Co ich bardzo w niej zachwyca? Ciekawa, trzymająca w napięciu historia, dynamiczny język i sytuacje, które mogą spotkać każdego rówieśnika głównych bohaterów. Choć akcja toczy się w Szwecji wydarzenia z życia Evy, Adama i ich kolegów przypominają te, które mogą wydarzyć się w życiu każdego nastolatka. Niechęć, strach, przyjaźń, miłość - tego doświadcza każdy, ale niektórzy (a może nawet większość) nie wie, jak sobie z tymi uczuciami radzić i jak odnaleźć się w ich skomplikowanym świecie. Perypetie bohaterów mogą być dla czytelników drogowskazem.
Poza tym tę książkę po prostu dobrze się czyta. Cała historia opisywana jest zarówno z perspektywy, jak i Adama. Dzięki temu książka staje się uniwersalną lekturą, która powinna spodobać się zarówno dziewczynom, jak i chłopcom. Dużo humoru, szczypta refleksji, ciekawa forma, proste, ale bardzo dowcipne ilustracje. To musi się spodobać!

Eva i Adam. Głowa pełna ciebie
Mans Gahrton
ilustracje Johan Unenge
tłumaczenie Patrycja Włóczyk
Wydawnictwo Debit 2019

Komentarze

 1. Książka wydaje się być ciekawą lekturą

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka wydaje się być mega ciekawa - zapisuję tytuł, być może kiedyś przyda się do pracy psychologa z dziećmi! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapowiada się bardzo interesująco, i te ilustracje... świetnie się komponują :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Podoba mi się ta książka , chętnie przeczytam jak mi wpadnie w ręce.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wygląda na ciekawą historią, ale nie dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. hmm a to książka bardziej dla dzieciaków, czy starszaków?:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Pamiętam jak w dzieciństwie bardzo przezywalam zmianę szkoły i rozstanie z najlepszą przyjaciółką - ale czasami taka próba jest potrzebna, żeby zweryfikować trwałość swoich relacji z ludzmi ;) Książka na pewno spodoba się każdemu nastolatkowi :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Lubiłam tego typu książki jak byłam nastolatką, dużo osób skupia się na dzicięcych pozycjach ale te dla starszych są równie ważne

  OdpowiedzUsuń
 9. Moje dzieci jeszcze na nią za małe ale mi się bardzo podoba :-)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz