"Poradnik młodego podróżnika" (Wydawnictwo Dwukropek)

Lubicie podróżować? Myślę, że większość osób odpowie, że tak. Bez względu na to czy są długie, czy krótkie, dalekie czy bliskie, zawsze są przyjemne. W trakcie wycieczek można poznać nowe i ciekawe miejsca. Można poznać nowych ludzi, nawiązać znajomości, które być może kiedyś przerodzą się w przyjaźnie. Sytuacja zmienia się, kiedy w życiu dorosłych ludzi pojawiają się dzieci. Obawy przed podróżowaniem z maluchem mnożą się, więc wiele osób rezygnuje z wyjazdów. Prawda jest jednak taka, że nie chodzi o wiek dziecka, ale o dobre przygotowanie. W tym pomóc może najnowsza książka z Wydawnictwa Dwukropek.


Poradnik młodego podróżnika Krzysztofa Kobusa to kopalnia wiedzy dla wszystkich, bez względu na to czy planują pierwszą podróż, czy też są już wytrawnymi podróżnikami. Pozwala ona dobrze przygotować się do wyjazdu oraz nie dać się zaskoczyć w jej trakcie. Pierwsze strony książki to podstawowe informacje związane z planowaniem wyjazdu. Zanim gdziekolwiek wyruszymy musimy wybrać kierunek, środek transportu oraz kompanów podróży. Ci ostatni, jeśli będą źle dobrani, mogą odebrać nam przyjemność z każdej podróży.
Autor prezentuje czytelnikom różne formy zwiedzania. Dokładnie opisano na przykład górskie wędrówki. Znajdziemy tu porady dotyczące wyboru odpowiedniego obuwia, telefon do GOPRu i listę rzeczy, które trzeba mieć przy sobie. W podobny sposób zaprezentowano wyposażenie osób wybierających się nad morze. 
Znajdziemy w książce również porady dotyczące dokumentów, które musimy posiadać chcąc odwiedzać różne miejsca oraz formalności, które powinniśmy załatwić przed wyjazdem. W poradniku znajdziemy również porównanie różnych środków transportu, jakie mamy do wyboru oraz kompendium wiedzy dotyczącej zdrowia w podróży. To, niestety, lubi czasem płatać figle, więc porady Krzysztofa Kobusa mogą okazać się bezcenne. Podobnie jak te dotyczące pamiątek, które możemy przywozić z podróży i te, których nigdy nie powinniśmy ze sobą zabierać. 
Jak widzicie jest w tej książce wszystko, co potrzebne, żeby podróżować szczęśliwie i spokojnie. Poradnik młodego podróżnika odpowiada na wszystkie pytania i rozwiewa wszelkie wątpliwości. Co więcej, całą tę wiedzę posiądą nie tylko dorośli, ale przede wszystkim dzieci. Te, które dopiero zaczynają odkrywać przyjemność podróżowania i poznawania świata. Książka Krzysztofa Kobusa pokazuje jak wiele zyskujemy podróżując i jak łatwo jest podróżować zacząć. Wszystkie rozdziały uzupełniają liczne zdjęcia i grafiki, na których zobaczyć opisywane przedmioty, miejsca i środki lokomocji. Książka jest bardzo atrakcyjna graficznie, najważniejsze porady zostały wyróżnione. Dzięki temu łatwo jest jest dostrzec w tekście i wrócić do nich w razie potrzeby. I właśnie dlatego Poradnik młodego podróżnika to dobra lektura na nadchodzący czas. W końcu właśnie teraz, wiosną i latem, najchętniej wyruszamy z domu. Pamiętajcie więc o tej książce szukając prezentu dla swoich dzieci. Ta razem z niedawno wydaną również przez Dwukropek książką Polska naj. Księga miejsc wyjątkowych (KLIK) jest obowiązkowym elementem ekwipunku każdego małego turysty.


Poradnik młodego podróżnika
Krzysztof Kobus
Wydawnictwo Dwukropek 2019

Komentarze

 1. Świetne wydanie super pomysł na to aby dziecko wiedziało co i jak i co go może spotkać

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajna ksiazka, by przygotować dziecko do wyjazdów.

  OdpowiedzUsuń
 3. Fantastyczna! Nie słyszałam o niej, a już wiem, że chcę ją mieć :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna książka, coś takiego pokaże synkowi, jak tylko będzie umiał czytać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Super! Uwielbiam kiedy dzieci rozumieją co się dzieje, a ta książka wydaje się idealnym pomocnikiem w poszerzaniu dziecięcych horyzontów

  OdpowiedzUsuń
 6. Jako dyplomowany ekspert od turystyki zachwycam się tą książką :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ciekawa propozycja dla lubiących podróże dzieci. Praktyczne i bardzo ważne porady dla młodego podróżnika.

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetna książka, z której można się wiele dowiedzieć. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. wow ale super propozycja- coś dla naszej parwie 7 latki- zawsze dopytuje mnie o te tematy:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetna książka, może kupię synkowi na urodziny, bo rośnie z niego mały podróżnik 😁

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo przydatna książka :-) Mam podobną, ale przeznaczoną dla dorosłych (Niezbędnik Podróżnika). Fajnie, że autor wyszedł z taką propozycją do dzieci. Bezpieczeństwo podróży to bardzo ważna kwestia, o której często sami dorośli zapominają, a dzięki tej pozycji podstawowe zasady przyswoją sobie już najmłodsi.

  OdpowiedzUsuń
 12. To musi być ciekawa pozycja! Mój młody pewnie byłby zainteresowany.

  OdpowiedzUsuń
 13. Świetna książka i bardzo potrzebna, a informacje w niej zawarte są przedstawione w ciekawy sposób 🙂

  OdpowiedzUsuń
 14. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 15. Tej książki jeszcze nie widziałam, ale mam nadzieję, że niebawem się przyda i znów będzie można planować wojaże :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz