"Dzikie sekrety przyrody" (Wydawnictwo Literackie)

Książki poświęcone przyrodzie nie powinny nas niczym zaskoczyć. Na rynku wydawniczym jest ich tak wiele, że znajdziemy w nich ciekawostki niemal na każdy temat związany z fauną i florą. Mimo wszystko nowe książki zawsze przyjmujemy z radością i z ciekawością kartkujemy je i czytamy.


Z każdej czegoś ciekawego możemy się dowiedzieć, więc nie bronimy się przed poznawaniem nowości. Ostatnią, która zwróciła naszą uwagę są Dzikie sekrety przyrody. Już sam tytuł wskazuje na to, że mamy do czynienia z oryginalną pozycją. Zwróćcie uwagę, że nie jest to książka z sekretami dzikiej przyrody, ale książka o "dzikich sekretach". Otwierałyśmy ją, więc z pewnym niepokojem. Zupełnie niepotrzebnie, bo sekrety są dzikie, szalone i, co równie ważne, zabawne i interesujące. To z tej książki dowiecie się, które gatunki żywią tylko jednym rodzajem pożywienia, nauczycie się mówić "lew" w piętnastu językach, poznacie niezwykłe koty i wszystkie sekrety pleśni. Dowiecie się, z których roślin otrzymujemy przyprawy, przeczytacie krótki przewodnik po świecie małp oraz poznacie nazwy zwierząt, które potrafią przewidywać przyszłość. Andy Seed, autor tej książki, na każdej stronie udowadnia, że tak cały czas o przyrodzie wiemy niewiele. Zwierzęta i rośliny ciągle mają przed nami jakieś sekrety i tajemnice. Poznawanie ich okazuje się dla czytelników fantastyczną i bardzo emocjonującą przygodą.

Zachwyciła nas nie tylko treść tej książki, ale również forma. Nie ma tu wiele tekstu, informacje są bardzo skondensowane (choć nie można powiedzieć, że zdawkowe). Każda strona ma nieco inny układ graficzny. Dzięki temu czytelnicy na pewno nie będą się nudzić. Choć przy takiej treści o nudzie nie może być mowy. Dzikie sekrety przyrody bawią, uczą i zachwycają pomysłem. To naprawdę ciekawa lektura. Jeśli macie w domu ciekawskiego przedszkolaka albo ucznia, koniecznie przyjrzyjcie się tej książce bliżej. Może ona być również doskonałym prezentem dla bliskich nam maluchów. Dzieciom spodoba się na pewno. Rozpali ich wyobraźnię, stanie się inspiracją do dalszych poszukiwań i przyjemną lekturą na długie godziny. Koniecznie poszukajcie jej w księgarniach. Na pewno się nie zawiedziecie.

Dzikie sekrety przyrody
Andy Seed
ilustracje Scott Garrett
tłumaczenie Maria Jaszczurowska
Wydawnictwo Literackie 2019

 

Komentarze

 1. Bardzo lubie takie ksiazki, sama się z nich uczę 😉 a potem pytania dzieci nie są mi straszne 😁

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę zacząć stosowac takie książki s nauce dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam takie książki! Mam nadzieję, że gdy moje córki trochę podrosną będą również tak cieszyć się z lektury podobnych rzeczy

  OdpowiedzUsuń
 4. Właśnie szukam prezentu dla chrześniaka - może akurat taka książeczka? :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajny pomysł na prezent dla starszych dzieci

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ciekawa książka, dla młodych fanów przyrody jak znalazł :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo lubię książki o tematyce przyrodniczej. Może w przyszłości uzupelnie naszą biblioteczkę o ten tytuł.😉

  OdpowiedzUsuń
 8. CIekawe i edukacyjne książki zawsze są wartościowe :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Takie książki kupuje z wielką chęcią

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo mi się podoba i chętnie zobaczę ją w naszej domowej bibliotece. Ale jestem pewna, że Syn ją pokoloruje ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz