"Kosmos. To, o czym dorośli Ci nie mówią" (Wydawnictwo Publicat)

Są takie etapy w życiu, przez które musi przejść każde dziecko. Oprócz najoczywistszych, związanych rozwojem fizycznym i intelektualnym. Są też takie, które wiążą się z dziecięcymi pasjami. Na przykład każde dziecko przeżywa fascynację dinozaurami, pociągami albo maszynami budowlanymi. Każde dziecko przechodzi również etap fascynacji Kosmosem. Nie ma w tym niczego dziwnego, bo my, rodzice dzisiejszych uczniów i przedszkolaków, będąc w ich wieku także z zachwytem i zaciekawieniem wpatrywaliśmy się w niebo. Mieliśmy jednak mniejszy wybór lektur na ten temat, o takiej, o której Wam dziś opowiem nawet nie marzyliśmy!


Kosmos Bogusia Janiszewskiego to popularnonaukowa opowieść dla młodych i ciekawych świata czytelników. Książka w bardzo interesujący i niezwykle zabawny sposób odpowiada na nawet najtrudniejsze pytania. Te o kosmiczną materię, Drogę Mleczną, gwiazdy i czarne dziury. To z tej książki dowiedzieć się można z czego powstaje materia, czym jest energia, a także, co kryje się za słowem grawitacja. Ciekawostek nie brakuje. Ale prawda jest taka, że ta książka to nie tylko ciekawostki, ale także (a może przede wszystkim) rzetelnie przekazana wiedza. Kosmos to opowieść o nie tylko o tym, co wysoko, ale również o tym, co znajduje się w naszym najbliższym otoczeniu. Przecież my także jesteśmy częścią wszechświata, a wszystkie poruszone w tej książce kwestie dotyczą także naszej planety.
Kosmos to książka nie tylko dla dzieci. To również lektura dla rodziców, których pociechy lubią zadawać trudne pytanie. Czytanie książki Bogusia Janiszewskiego to nie tylko nauka, poznawanie trudnych nazw i czytanie o bardzo zawiłych sprawach. Książka ma świetną oprawę graficzną. Zadbał o nią Max Skrowider. Obrazki są przezabawne, a wiele z nich ma formę komiksową. Stanowią one świetne uzupełnienie treści książki. Można je również po prostu oglądać i czerpać z tego ogromną przyjemność. 
Dziś, kiedy szukamy odpowiedzi na nurtujące nas pytania, bierzemy do ręki telefon i szukamy odpowiedzi w internecie. Też tak robię, bo często jest to po prostu szybsze i wygodniejsze. Jednak kiedy jesteśmy w domu wolę sięgać po książkę. Tego uczę również Tosię. Jest to może nieco bardziej czasochłonne, ale o ile przyjemniejsze. Dlatego Wam również takie rozwiązanie polecam! O ile, oczywiście, jeszcze z niego nie korzystacie.Kosmos. To, o czym dorośli ci nie mówią
Boguś Janiszewski
ilustracje Max Skrowider
Publicat 2019

 

Komentarze

 1. Rozbudza zainteresowania fizyką u najmłodszych, potem zaowocuje to w szkole

  OdpowiedzUsuń
 2. Fakt, nawet dzieci mi czasem mówią, że jak czegoś nie wiem, to mam szukać odpowiedzi w internecie. A kiedy ja ich namawiam do wyszukania jakichś informacji w ksiażkach, to mówią, że to za dużo czasu zajmuje. A ta książka widzę ma sporo ciekawych, wartościowych informacji. Na pewno jest super dla dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ta książka to zdecydowanie coś dla nas, lecę zamawiać

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajne sa takie ciekawe książki z dużą dawką wiedzy!

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajne przygotowanie do przedmiotów ścisłych :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mój synek był by nią zachwycony <3

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz