"Zagadki detektywistyczne z dreszczykiem" (Wydawnictwo Debit)

Opowiadanie strasznych historii to nieodłączna część dzieciństwa i młodości. Znacie kogoś kto na szkolnej wycieczce albo na kolonii nie snuł wieczorami opowieści o duchach i wilkołakach? Czas mija, a w tej kwestii niewiele się zmienia. Nasze dzieci niewiele się od nas różnią.


Dlatego na pewno spodoba im się nowa książka wydana przez Debit. Jest to kolejna część dobrze znanej serii z zagadkami detektywistycznymi. Tym razem czytelnicy będą nie tylko główkować, ale i drżeć ze strachu. Wśród bohaterów zagadek spotkają między innymi Frankensteina, zombie, mumie i wilkołaki. Jak przystało na upiornych bohaterów, zagadki będą równie przerażające. Trzeba będzie odgadnąć, która postać jest wilkołakiem i odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób można zarazić się bakterią zombie. Bohaterowie zagadki o mumii będą mierzyć się z hieroglifami, inni będą próbować ukryć się przed potworem. Strasznych wydarzeń nie brakuje. Znajdziecie je na każdej stronie. 
Zagadek do rozwiązania jest dziesięć, każda z nich została przedstawiona na sześciu stronach. Najpierw zarysowano tło całej historii, czytelnicy poznali bohaterów i dowiedzieli, gdzie toczy się akcja. Kolejne to już właściwa akcja. Nie brakuje tu ilustracji, same opisy są niedługie, ale znajdziecie w nich wszystko, co potrzebne Wam do rozwiązania zagadki. Sama zagadka jest na końcu rozdziału. Tam należy szukać również jej rozwiązania. Nie zapisano go jednak wprost. Rozwiązanie zostało zaszyfrowane! Żeby je odczytać musicie użyć dołączonego do książki deszyfratora. Dzięki temu zabawa jest jeszcze ciekawsza!
To chyba najbardziej klimatyczna książka z ilustracjami Victora Escandella. Klimat jest co prawda dość specyficzny, ale trudno mu nie ulec. Zwłaszcza, że na początku książki autor radzi czytelnikom, jak najlepiej się za czytanie Zagadek detektywistycznych z dreszczykiem zabrać. Szczególnie mile widziane jest czytanie tej książki wieczorem. A reszty już Wam nie zdradzę;) Samą książkę, z czystym sumieniem polecam. Komu? Wszystkim fanom zagadek, tajemnic i oczywiście miłośnikom strachów! Dobra zabawa gwarantowana!
Zagadki detektywistyczne z dreszczykiem
 Victor Escandell
tekst Ana Gallo
Wydawnictwo Debit 2019

Komentarze

 1. Obawiam się, że gdybym przeczytała tą książkę mojej córce wieczorem to by miała koszmary po mimo tego, że te potworki są dość sympatyczne. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ależ świetna książka! Moje dzieci chciałyby oglądać "straszne" filmy, ale boję się trochę prawdziwych horrorów (bo te dla dzieci są "dla dzieci" ;) ), więc taka książka byłaby dla nich super.

  OdpowiedzUsuń
 3. Takie książki to chyba już dla trochę starczych dzieci. Tak jak Monika Kilijańska zauważyła na pewno jest to świetna alternatywa dla strasznych filmów :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale super :) całkiem moje klimaty, mimo że dla innej grupy wiekowej.

  OdpowiedzUsuń
 5. Okładka zapowiada niezwykłą treść :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ale czad! Uwielbiam taki klimat 💜

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz