"Wielka księga supermocy" (Wydawnictwo Mamania)

Macie jakiś talent? Umiecie coś robić lepiej od innych? Może pieczecie pyszne ciasta albo potraficie układać bukiety z kwiatów? Może pięknie rysujecie albo przebiegliście maraton? O swoich talentach dorośli mówią rzadko i niezbyt chętnie. Jest w nas przekonanie o tym, że nie powinniśmy się chwalić. Nie prowadzi to do niczego dobrego, przecież talent nie jest czymś, czego powinniśmy się wstydzić. Dlatego musimy wychowywać nasze dzieci nieco inaczej niż wychowywano nas. Musimy pomóc im odkrywać talenty, rozwijać je i chwalić się nimi przed innymi.
W tej sytuacji świetnie sprawdzi się Wielka księga supermocy nowość z wydawnictwa Mamania. Wielka formatem i przesłaniem, choć niezbyt opasła książka, której bohaterami są bardzo wyjątkowe dzieci. Każdy mały bohater ma jakąś supermoc. Mała Elena potrafi snuć opowieści, których wszyscy słuchają z zapartym tchem i dzięki nim podróżują do najodleglejszych krain. Będąca w podobnym wieku Nora wyróżnia się wielką odwagą, w snach chodzi po chmurach i spaceruje po linie. Mały Carlos potrafi być bardzo uważny i dostrzec rzeczy, których inni nie zauważają. Inny z chłopców, Daniel, wykazuje się wielką cierpliwością. Nic nie może wyprowadzić go z równowagi, a on zawsze umie na spokojnie rozwiązywać wszystkie problemy. Mała Claudia jest bardzo zwinna, Sergio lubi gotować, Laura szybko adaptuje się do różnych sytuacji, a Pablo uwielbia tańczyć. 
To jeszcze nie wszyscy bohaterowie książki Susanny Isern. Tych bohaterów jest niemal dwudziestu. Imienia jednego z nich autorki tej książki nie znały. Jest nim dziecko czytające Wielką księgę supermocy. Na dwóch ostatnich stronach mali czytelnicy opiszą swoją supermoc. Być może będzie to jedna z tych, które wyróżniają bohaterów. Może to być również moc zupełnie inna. Dla każdej jest w tej książce miejsce. 


Wielka księga supermocy to lektura dla całych rodzin. Pięknie wydana, świetnie napisana i doskonale zilustrowana. Za oprawę graficzną odpowiedzialna jest Rocio Bonilla, którą możecie znać jako autorkę ilustracji do książek Jakiego koloru są buziaki?, Moja siostra/Mój brat (KLIK) i Najwyższa na świecie wieża z książek (KLIK). W tej książce po raz kolejny nie zawodzi i absolutnie zachwyca. Ilustracje pobudzają dziecięcą wyobraźnię. A, i dorośli nie będą umieli przejść obok nich obojętnie. Są naprawdę piękne. Podobnie jak historie, do których zostały stworzone. Mądre, inspirujące i ciekawe. Doskonale nadające się do rodzinnego, głośnego czytania. Do czytania w przedszkolach i szkołach. Ta książka daje dzieciom wiarę we własne moce, umiejętności i talenty. Dlatego jest tak bardzo ważna i potrzebna.

Wielka księga supermocy
Susanna Isern
ilustracje Rocio Bonilla
Mamania 2020


Komentarze

 1. Kolejna ciekawa książka, którą polecasz :) Może wiele dzieci nauczyć

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawa pozycja :) fajnie też, że dzieci mogą coś od siebie napisać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mamy tą książkę, czytamy ją sobie powoli i bardzo nam się podoba :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Przepiękna graficznie i pod względem treści publikacja. Wartościowa. Pomyślę o niej dla moich chłopaków. Nie mamy jeszcze żadnej książki tego wydawnictwa.

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetna propozycja, zwłaszcza dla dzieci, którym brak pewności siebie.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz