"Jesteś kimś wyjątkowym" (Wydawnictwo Mamania)

Czego najbardziej potrzeba nam w tym czasie? Jedni powiedzą, że spacerów, inni tęsknią za wizytami w galeriach handlowych, jeszcze inni chcieliby pojechać nad morze albo w góry. Wszystkim nam najbardziej brakuje jednak czegoś innego. SPOKOJU. Nawet jeśli mamy ten komfort, że pracujemy z domu i nie musimy tracić nerwów na stanie w korkach, to i tak nie zasypiamy spokojnie. Nawet jeśli nasze dzieci nie przynoszą do domu szkolnych problemów i konfliktów, to i tak nie są w pełni szczęśliwe i spokojnie. Nie jest dobrze, jest źle i pewnie będzie coraz gorzej. Musimy się w tej sytuacji odnaleźć, bo nie wiemy jak długo ten stan potrwa. Musimy odnaleźć wewnętrzny spokój.


Wydawnictwo Mamania nawet nie podejrzewało wybierając termin premiery książki Jesteś kimś wyjątkowym, jak bardzo ta książka będzie potrzebna. Zbiór relaksacji dla dzieci jest w tej chwili rzeczą, która przyda się we wszystkich domach. Autorka stworzyła je dla swoich dzieci i na nich je (choć nie brzmi to najlepiej) wypróbowała. Na początku książki znajdziecie informacje o tym, w jaki sposób z niej korzystać. Autorka, Martyna Broda, krok po kroku tłumaczy, czym są relaksacje i w jakich sytuacjach mogą się sprawdzić. Pierwszym krokiem przy korzystaniu z tej książki mają być rozluźnienia (są trzy propozycje, w tym jedna przeznaczona do zasypiania). Kolejne strony pełne są niezwykłych opowieści, które pomogą dzieciom się zrelaksować. Są to historie poruszające wyobraźnię, wyciszające emocje, kojące smutki, poprawiające samopoczucie i wzmacniające odwagę.  Każda jest inna, każda ma innego bohatera. Są historie o zwierzętach, opowieści o podróżach i wielkich przygodach. Wszystkie bardzo się od siebie różnią. Łączy je to, że dają czytelnikom coś pięknego i wyjątkowego. Radość, pewność siebie, spokój. Dzięki nim może być po prostu łatwiej (i spokojniej) żyć!
Nie jestem przekonana do relaksacji i medytacji. Niespecjalnie one do mnie przemawiają. Ta książka nie zmieni mojego podejścia do nich, ale nie wydaje mi się, żeby cokolwiek stało na przeszkodzie, żebym spróbowała czytać opowiadania Martyny Brody Tosi. Zależy mi na tym, żeby była szczęśliwa i spokojna (a ostatnie tygodnie zdecydowanie temu  nie sprzyjają). Szukam, więc różnych metod, które mogą ją w ten stan wprowadzić i, które sprawią, że będzie szczęśliwa. Książka Jestem kimś wyjątkowym wydaje się doskonale do tego nadawać. Dlatego najbliższe dni i tygodnie spędzimy w jej towarzystwie. Będziemy się nią cieszyć i leczyć skołatane nerwy. Dołączcie do nas, jeśli macie ochotę.

Jesteś kimś wyjątkowym. Relaksacje dla dzieci
Martyna Broda
ilustracje Karolia Hyla
Mamania 2020


Komentarze

 1. OO ciekawa propozycja- jeszcze takiej nie widziałam.Monika Flok

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawa propozycja książkowa, choć tak jak i Ty, medytacja do mnie nie przemawia.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ta książka wyglada bardzo ciekawie. Zastanawiam sie, czy podobała by sie mojej córce .

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale świetny pomysł na książkę. Ciekawa jestem jakby to zadziałało na moje dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 5. Szukam ostatnio takich książek i zamówię ją przy kolejnym zamówieniu internetowym. U nas Junior często wyciszenie się nazywa medytacją i nie wiem skąd :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo podoba mi się tytuł, już jego wydźwięk sprawia, że zatrzymujemy się, aby na chwilę pomyśleć. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wydaje się ciekawa. wydaje mi się, że to ważna umiejętność, umieć rozluźnić swoje ciało, poczuć je, poczuć się w nim dobrze. Medytacje dla dzieci - tu miałabym mieszane uczucia, tzn. na pewno byłabym ostrożnaw wyborze, bo new ageowe klimaty zdecydowanie nie są dla mnie. Ale takie rozluźnienie, kontakt z ciałem - czemu nie?

  OdpowiedzUsuń
 8. Książka zapowiada się na bardzo ciekawą lekturę poruszającą ważne tematy i będąca wstępem do wspólnej rozmowy z maluchami

  OdpowiedzUsuń
 9. Fajna książka i mnie ostatnio kusi medytacja z dzieckiem

  OdpowiedzUsuń
 10. Teraz to najbardziej potrzeba mi już normalności, niczego więcej

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz