"Podręcznik dla superbohaterów. Część 4: Wilk nadchodzi" (Wydawnictwo Debit)

Są takie serie, na których kontynuację Tosia czeka wyjątkowo niecierpliwie. Jakiś czas temu dołączyła do nich seria "Podręcznik dla superbohaterów". Jej bohaterka, Lisa, niedawno zmieniła szkołę. Dziewczynce bardzo trudno jest się odnaleźć w nowej sytuacji, stała się obiektem kpin rówieśników. Babci, z którą mieszkała, nie chciała obarczać swoimi problemami. Chciała z tym wszystkim zmierzyć się sama, choć nie miała pomysłu, w jaki sposób miałaby to zrobić. Pomoc znalazła zupełnie przypadkowo w szkolnej bibliotece. Na jednej z półek dziewczynka zauważyła bardzo dziwną książkę. Był to "Podręcznik dla superbohaterów". Lisa zainteresowała się tą książką i postanowiła ją wypożyczyć. Okazało się jednak, że "Podręcznika dla superbohaterów" nie ma w katalogu, dlatego bibliotekarka pozwoliła jej tę książkę po prostu zabrać. Od tej pory wszystko zaczęło się zmieniać. Lisa miała szansę nauczyć się być superbohaterką.


Tak, w największym skrócie, można opisać to, co działo się w pierwszym tomie tej serii. O kolejnych przeczytacie tutaj (KLIK). Właśnie ukazał się tom czwarty i to jego dotyczyć będzie dzisiejsza recenzja. W tomie trzecim o niezwykłych zdolnościach Lisy dowiedział się jeden z jej kolegów. Od tej pory dziewczynka mogłaby liczyć na jego pomoc. A ta okaże się niezbędna, bo w mieście stała się rzecz straszna. Wolfgang, najgroźniejszy z lokalnych złoczyńców, porwał burmistrzynię. Wszyscy liczą na pomoc Czerwonej Maski. Niestety, bandytów jest więcej i Lisa będzie potrzebować pomocy. Ta przyjdzie z najmniej oczekiwanej strony. Pomocną dłoń wyciągną do niej ci, którzy wcześniej ją prześladowali, którzy kpili z niej i niszczyli jej życie. Lisa będzie się zastanawiać, co w tej sytuacji robić, bo osoby, które chcą jej pomóc. Ich wsparcie okaże się jednak niezbędne. A oprócz nich, Lisie pomoże także dwoje niezbyt dużych, ale bardzo dzielnych stworzeń. Kto to może być? Ci, którzy czytali wcześniejsze tomy "Podręcznika dla superbohaterów" mogą się domyślać, inni, żeby się czegoś dowiedzieć, będą musieli najpierw przeczytać całość.

Czwarty tom serii o superbohaterce Czerwonej Masce nie zawiódł naszych oczekiwań. Przeciwnie, po raz kolejny potwierdził, że są to książki, które nam się po prostu podobają i, które czytamy z wypiekamy na twarzach. Lisa to bohaterka, z którą łatwo się zidentyfikować. Niestety, każdy może trafić w swoim życiu na osoby, które mu dokuczają i próbują wszystko utrudnić. "Podręcznik dla superbohaterów" pokazuje jak w takiej sytuacji powinno się zachowywać. Na końcu książki znajduje się poradnik, który podpowiada dzieciom, gdzie można zwrócić się o pomoc, jeśli dotykają ich problemy podobne do problemów Lisy. Całą serię polecam jednak nie tylko tym dzieciom, które mają jakieś problemy. Książki zaciekawią wszystkich. Ciekawa historia, oryginalne ilustracje i nieco komiksowa konwencja, na pewno przypadnie do gustu młodym czytelnikom i czytelniczkom. Mam nadzieję, że szybko dołączycie do grona fanów Czerwonej Maski i razem z nami będziecie czekać na kolejny tom!


Podręcznik dla superbohaterów.
Część 4: Wilk Nadchodzi
Elias&Agnieszka Vahlund
tłumaczenie Marta Rey-Radlińska
Wydawnictwo Debit 2020
wiek 7+Komentarze

 1. Mój syn jest jeszcze za mały na takie pozycje. Ale dla starszych dzieci fabuła na pewno jest bardzo wciągająca :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Rozalce też by się spodobała :) Zauważyłam, że lubi takie książki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pieknie wydana ksiazka, moi bratankowie sa jeszcze za mali ale pomysle nad nia w przyszlosci :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie dość, że świetna kreska to i poruszone ważne tematy we wnętrzu ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Chyba każde dziecko marzy o tym, by choć raz w swoim życiu zostać superbohaterem i dokonać jakiegoś herpicznego czynu - więc i każdemu zapewne taka książka przypadłaby do gustu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że nawet nie tylko dziecko. ;) W każdym z nas chyba drzemie nadal wewnętrzne dziecko i warto je pielęgnować. :)

   Usuń
 6. Czwarty tom, a dla nas seria to całkowita nowość. superbohaterowie zawsze są w cenie :) Myślę, że i nam spodobałaby się taka historia :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajna tematyka książki- bardzo ciekawa i rozwijająca.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawa pozycja i do tego jaką ładna, świetne ilustracje 😍

  OdpowiedzUsuń
 9. Jak to jest możliwe, że to przegapiłem.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz