"Królewna Chomik. Myszy i magia" (Wydawnictwo Mamania)

Długo kazała na siebie czekać. Pierwsza książka o jej przygodach (KLIK) ukazała się zimą 2018 roku. Główna bohaterka skradła nasze serca, jej przygody absolutnie nas zachwyciły i czekałyśmy na to, aż nowy tom przygód Królewny Chomik pojawi się choćby w zapowiedziach wydawniczych. W końcu się pojawił, poznałyśmy datę premiery i zaczęłyśmy odliczać dni. Kiedy kurier przyniósł paczkę z książkę, wiedziałyśmy, że rzucamy wszystkie inne lektury i zaczynamy czytać przygody Harriet!


Królewny Chomik nie można nie lubić. Harriet Chomikowska jest najoryginalniejszą królewną, którą opisano w książce. Nie tylko dlatego, że jest chomikiem. Przede wszystkim dlatego, że swoją przyszłość widzi zupełnie inaczej niż zaplanowali to dla niej rodzice. Harriet nie chce być królewną, a jeśli już musiałaby nią zostać, to rządzić będzie na pewno w sposób bardzo niekonwencjonalny. Na razie jeździ na gołębiu i jest bardzo uparta, nie boi się walczyć ze smokami, nie ucieka przed smokami i przyprawia swoich rodziców o ból głowy. Niemały ból głowy ma również sama Harriet, bo od jakiegoś czasu potwornie się nudzi. A znudzona Harriet, to Harriet nieznośna, niemiła i uciążliwa dla wszystkich, którzy się z nią spotykają. Na szczęście, pewnego dnia, na jej drodze staje wróżka-ryjówka, która opowiada chomiczce historię dwunastu mysich sióstr, których imiona pochodzą od nazw dwunastu miesięcy. Myszki są królewnami i tak, jak Harriet przyprawiają swojego ojca o ból głowy. Wszystko przez buty! Myszki niszczą je na potęgę. Każdej nocy jedną parę. Dokąd zamiast do łóżka wędrują mysie królewny? Tego nie wie nikt. Wielu już próbowało rozwikłać tę zagadkę. Nie udało się jeszcze nikomu. Czy uda się Harriet? Chomicza głowa jest pełna pomysłów, kolejne koncepcje rodzą się w niesamowitym tempie. Czy któraś okaże się tą właściwą?

Dobrze wiecie, że nie mogę Wam tego zdradzić. Nie mogę odbierać Wam przyjemności czytania i elementu zaskoczenia. Kto zna Harriet Chomikowską wie, że jest to bohaterka niebanalna i ciekawa. Taka, z którą nie można się nudzić. Drugi tom jej przygód tylko mnie w tym przekonaniu utwierdził. Harriet to doskonała lektura na poprawę humoru. Jest tak szalona, że w trakcie czytania o jej przygodach uśmiech nie schodził nam z twarzy. Takich bohaterów w tym trudnym czasie nam trzeba. Bohaterów, którzy się nie poddają, którzy dzielnie walczą z przeciwnościami losu i, którzy szukają wyjścia z każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji. Harriet jest właśnie taką bohaterką. Dlatego teraz polecam Wam książkę o jej przygodach jeszcze głośniej. Przeczytajcie ją ze swoimi dziećmi. Gwarantuję, że od razu poprawi Wam się humor i trochę łatwiej będzie Wam w tym trudnym czasie. A jak nie będzie łatwiej, to na pewno będzie weselej!

 Królewna Chomik. Myszy i magia
Ursula Vernon
tłumaczenie Dorota Skowrońska
Mamania 2020


Komentarze

 1. O kurczaczki, jaka mysza! :)
  Że też nie było takich fajnych książeczek jak sama byłam dzieckiem :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Sympatyczne przygody czytelnicze, młodych czytelników z pewnością zainteresują. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Książeczki wydają się ciekawe i warte tego, aby po nie sięgnąć. Nie znałam tych tytułów. A Wasz zwierzaczek uroczy! 🥰

  OdpowiedzUsuń
 4. I takie królewny to ja lubię! - przebojowe, odważnie idące po swoje :) Bardzo dobry wzorzec dla młodych czytelniczek :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytanie z chomikiem książki o chomiku to wspaniały pomysł! Myślę, że dla Twojej córki ta książka będzie miała specjalne znaczenie☺ Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawa propozycja, chętnie kupię swojej córce

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie znałam tej książki, a mamy w domu dwóch pożeraczy książki :) Więc pewnie sięgniemy po ten tytuł wkrótce

  OdpowiedzUsuń
 8. Brzmi, jak wymarzoną kumpela dla Zeta 😉

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawie się prezentują te książeczki �� sama lubię niebanalne historie i opowieści, a ta zdecydowanie do twoich należy ��

  OdpowiedzUsuń
 10. Z takim przyjacielem od razu lepiej czyta się książki :).

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz