Wydawnictwo EGMONT wspiera małych ogrodników

Patrząc na zdjęcia, które różni ludzie wrzucają do mediów społecznościowych, mam wrażenie, że w tym roku wszystkie balkony i ogródki przeżywają drugą młodość. Dla wielu z nas stają się namiastką spacerów i miejscem, w którym spędzamy mnóstwo czasu. Tak samo jest u nas, bo przez ostatnie ponad osiem lat, nigdy nie spędzaliśmy na naszym balkonie tyle czasu, co teraz. I nigdy tak bardzo nie staraliśmy się go dopieścić.


Kolejne doniczki zapełniają się kwiatami, wczoraj wysialiśmy zioła, stolik, który zawsze przekładany był z kąta w kąt, jest teraz w ciągłym użyciu. Tosia na balkonie czyta, rysuje i bawi się. Szukając inspiracji na upiększenie naszego okna na świat trafiłyśmy na nowości wydawnictwa EGMONT. Te cztery książki nie zostały wydane w ramach jednej serii, ale razem tworzą interesującą całość, która spodoba się wszystkim dzieciom lubiącym przyrodę.Nie wiem, czy jest sens opisywać każdą z książek osobno. Bo po zapoznaniu się z nimi wiem, że warto mieć je wszystkie. Każda ma w sobie coś interesującego, a zadania, informacje i ciekawostki nie powtarzają się. Najgrubsza z nich, Dzień z przyrodą. 101 zadań inspirowanych naturą pomaga pokonać nudę na długie godziny. Do korzystania z niej przydadzą się kredki, nożyczki, farby, klej i spostrzegawczość. Są labirynty, kolorowanki, zadania do rozwiązania i mnóstwo zagadek sprawdzających wiedzę dzieci. W środku na ciekawych świata czekają lisy, borsuki, pszczoły i biedronki. Wszystkie zachęcają do wspólnej zabawy, a ja radzę Wam z tego zaproszenia skorzystać.

Kolejna książka ma znacznie mniej stron, ale nie oznacza to, że nie jest ciekawa i warta polecenia. Odkrywcy przyrody. Zeszyt z zadaniami i naklejkami to przepięknie zilustrowany przez Clover Robin zeszyt, w którym dzieci poznają las. Spotykają tam lisy, zające i jeże. Uczą się rozpoznawać ptaki i pomagać tym, które zostają u nas na zimę. Dowiadują się jak wygląda las nocą, a na koniec otrzymują dyplom ODKRYWCY PRZYRODY.

Dwa ostatnie zeszyty to gratka dla początkujących ogrodników (czyli także dla nas). Jak zostać ogrodnikiem i Mój pierwszy ogródek to zbiór zadań, porad i ciekawostek. Stąd dowiemy się jak zbudowane są rośliny. Nauczymy się sadzić ziemniaki w torbie, przygotujemy hotel dla pszczół i upieczemy szarlotkę. Narysujemy słoneczniki, muchomory i pokolorujemy ogródek szklarniowy. Na nudę nie będzie miejsca, każdy chętnie chwyci za kredkę i ołówek, żeby stworzyć prawdziwe dzieła sztuki.

Jesteśmy zachwycone tymi książkami, spędziłyśmy już z nimi sporo czasu, a i tak Tosia nie rozwiązała jeszcze wszystkich zadań. Dawkuje je sobie chyba po to, żeby móc się nimi jak najdłużej cieszyć. A ja w ogóle jej się nie dziwię, bo te książki są świetne! Wszystkie, bez wyjątku. Nie umiem wybrać tej, która podoba mi się najbardziej. I Tosia też takiego wyboru dokonać nie potrafi. Dlatego polecamy Wam wszystkie cztery, bo gwarantują one świetną zabawę na długie godziny.

Książki znajdziecie na


Komentarze

 1. Super są te książeczki :) mojemu synowi od razu przypadku do gustu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiamy książeczki o tematyce ogrodniczej. Fajnie, że zorganizowałaś takie ciekawe pozycje książkowe dla swojej córki :) Na pewno chętnie Wam pomoże przy tworzeniu przestrzeni roślinnej na balkonie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. To świetny pomysł, takie książki o ogrodnictwie dla dzieci. Muszę się tym zająć, jak tylko otworzą księgarnie☺. Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 4. Egmont jak zwykle w punkt, trochę zabawy, a przemycone mnóstwo nauki :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Pamiętam rok temy były tez takie podobne książki tylko o przyrodzie i u nas to był Hit, w tym roku to samo.Mamy ten świetny zestaw i dziewczyny codziennie cos chca robić:0 Słonecznik juz posadzony:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Też mamy u siebie ten wspaniały literacki zestaw - dzisiaj właśnie robiliśmy sobie terenową lekcję przyrody w jego towarzystwie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Książki są super. Dzisiaj sialiśmy kwiaty.

  OdpowiedzUsuń
 8. Balkonu zazdroszczę :) Mój synek zaczął się interesować roślinami, myślę że książeczki bardzo mu się spodobają.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz