Gucio oswaja emocje (Wydawnictwo Debit)

Do tej pory znałam tę serię tylko z widzenia. Wydawało mi się, że Tosia jest na nią zdecydowanie za duża. W końcu stwierdziłam, że nie ma co ulegać stereotypom i zaprosiłam sympatycznego Gucia do naszego domu. Przyjechał szybko, rozgościł się błyskawicznie i w mgnieniu oka skradł nasze serca!


Trudno oprzeć się urokowi jednorożca z tęczową grzywą. Często bywa jednak, że grzywa Gucia zmienia kolor. Tęczowa jest, kiedy Gucio jest spokojny. Jeśli tylko coś jest nie tak, grzywa od razu staje się jednokolorowa. Wtedy jego bliscy od razu wiedzą, że z Guciem może dziać się coś niedobrego. Na przykład, kiedy staje się fioletowa, to jednorożec czegoś się wstydzi, a kiedy jest czerwona to bardzo się złości. Znacznie rzadziej sygnalizuje coś pozytywnego. Tak to już jest w naszym życiu, że to, co złe przeżywamy mocniej i trudniej jest nam sobie z tymi negatywnymi emocjami poradzić. W nowych książkach z serii, grzywa Gucia przybiera najpierw barwę ciemnego fioletu, a potem staje się zielona. Wszystko za sprawą dwóch uczuć, których jednorożec doświadcza. Najpierw się denerwuje. Od rana chodzi zły i niezadowolony. Denerwują go rodzice, koledzy w szkole. Wszyscy i wszystko mu przeszkadza. Tu ktoś się z niego śmieje, tu kalosze nie wskakują na właściwe nogi. Czy ten dzień da się jeszcze uratować? Da się! A pomoże w tym odpowiednie ćwiczenie, ono naprawi ten zły dzień i sprawi, że Gucio spojrzy na siebie, swoich przyjaciół i rodziców zupełnie inaczej. Można powiedzieć, że zobaczy wszystko w kolorach tęczy!

O ile uspokojenie się może wydawać się łatwe, to poradzić sobie z nudą może być znacznie trudniej. A w drugiej książce dopada go właśnie ona! Jednorożec czuje się samotny, znudzony i coraz bardziej nieszczęśliwy. Ma w swoim pokoju mnóstwo książek, zabawek i przyborów plastycznych. Niestety żaden nie nadaje się na ukojenie nudy. Gucio okropnie się nudzi, czuje się jakby wisiała nad nim wielka szara chmura. Z każdą minutą jest coraz gorzej. Na szczęście Gucio wie, że jest ćwiczenie, które mu pomoże. Sposób okazuje się niezawodny, więc mali czytelnicy mogą również z niego korzystać.

Maleńkie książeczki mają wielką moc. Przedszkolakom i ich rodzicom przydadzą się na pewno. Starszym, które mają problemy z radzeniem sobie z emocjami, również warto je pokazać. Nawet jeśli historia jednorożca z tęczową grzywą wyda im się zbyt dziecinna, to sposoby na radzenie sobie z emocjami, mogą okazać się przydatne dla każdego i to bez względu na wiek. Tosia przeczytała je z zainteresowaniem, a potem długo o nich mówiła. A potem poprosiła mnie, żeby kupić jej książkę o Guciu, który ma problemy z zasypianiem. 


Gucio się denerwuje
Gucio się nudzi 
Aurelie Chien
Chow Chine
tłumaczenie Bożena Sęk
Wydawnictw Debit 2020

Komentarze

 1. Książeczki prezentują się sympatycznie, z pewnością dostarczą wiele radości młodym czytelnikom, a przy okazji pomogą w radzeniu sobie z emocjami. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zatem chętnie podłapuję pomysł na książkowe prezenty, dzieci bardzo lubią wszelkie serie, przywiązują się do ulubionych bohaterów. :)

   Usuń
 2. Mamy z tej serii "Gucio się złości" i ta książeczka okazała się starałem w dziesiatkę! Córka jest wielka miłosciczką jednorożców. Początkowo pokazując na obrazki, pytałam córki jak się czuje i to pomagało jej się uspokoić. Teraz, gdy jest zła sama biegnie po "Gucia".
  Ewa

  OdpowiedzUsuń
 3. Słyszałam o tej serii, ale z racji tego, że mam synków, to tych książeczkę nie mamy. Mój starszy syn nie lubi jednorożców 😄

  OdpowiedzUsuń
 4. To sa bardzo dobre książki nie tylko dla najmłodszych dzieci!

  OdpowiedzUsuń
 5. Jaki uroczy jednorożec, kupię te książeczki Florce :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja mam bardzo stare mieszkanie i przyjaciel powiedział mi wprost żebym skorzystał z bardzo dobrej firmy Deratyzator w Warszawie .Ja z tej firmy skorzystałem i naprawdę było bardzo dobrze.

  OdpowiedzUsuń
 7. Cały ten blog jest bardzo interesujący. Im więcej takich blogów tym lepiej.

  OdpowiedzUsuń
 8. O tym blogu bardzo dużo opowiedział mi mój bardzo dobry przyjaciel.

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo przypadkowo dowiedziałem się o tym blogu. Na pewno na tym blogu zostanę.

  OdpowiedzUsuń
 10. Na pewno warto teraz przeczytać bardzo ciekawy artykuł https://diet4u.org/untoxin-oczysc-swoj-organizm/ .Z tego co wiem to ten artykuł przeczytało już bardzo dużo osób.

  OdpowiedzUsuń
 11. O tym blogu powiedział mi kumpel. Bardzo dobrze zrobiłem ,że na ten blog wszedłem.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz