"Śledztwa Enoli Holmes. 4. Zagadka wachlarza" (Wydawnictwo Egmont)

Jak ona czekała na tę książkę! Nie było dnia, żeby nie pytała, czy już pojawiła się w zapowiedziach, czy została wydana i czy do nas jedzie. Tosia tę bohaterkę pokochała w dużej mierze dzięki filmowi o jej przygodach. Książki znała już wcześniej i lubiła, ale dopiero film sprawił, że Enola Holmes stała się jej ulubioną bohaterką (i chyba nawet zdetronizowała Hermionę).


 

Czwarty tom komiksowej opowieści opartej na historii wymyślonej przez Nancy Springer pochłonęła błyskawicznie. Ja zrobiłam to zaraz po niej i całkowicie podzielałam jej zachwyt. Kolejna przygoda Enoli zaoferowała nam wszystko to, co znałyśmy z wcześniejszych tomów. Świetną historię kryminalno-detektywistyczną, ciekawe tło obyczajowe i fantastyczną bohaterkę. Tytułowa Enola nieprzypadkowo nazywa się Holmes. Dziewczyna jest siostrą słynnego detektywa. Do tej pory jednak nie utrzymywali ze sobą kontaktu. Enolę wychowywała matką, Sherlock wraz z bratem Mycroftem robili karierę w Londynie. Sytuacja zmieniła się, kiedy matka rodzeństwa zniknęła, a bracia postanowili wysłać Enolę do szkoły. Dziewczyna miała jednak zupełnie inne plany. Chciała odnaleźć matkę. Sprawa nie była prosta, bo kobieta zostawiła niewiele śladów. W trakcie jej poszukiwań Enola rozwiązywała również inne zagadki. Robiła to tak samo dobrze jak jej starszy brat. Nie bała się wcielać w różne role, zmieniać tożsamość i podszywać pod innych ludzi. Robiła to oczywiście w szczytnym celu, chciała pomagać tym, którzy pomocy potrzebowali i tym, którym mogła stać się krzywda. W czwartym tomie Zagadka wachlarza jest tak samo. Enola ponownie pochyli się na losem Cecily Alistair. Będzie musiała się kilkukrotnie przebrać, podać za dziennikarkę i poznać mowę wachlarzy. Tajemniczy szyfr, którym posługiwały się ówczesne damy. Czy Enola odczyta z jego pomocą również jakąś wiadomość dla siebie? Czy zdąży znaleźć odpowiedzi na wszystkie pytania mimo tego, że ścieżki, którymi będzie podążać przetną się ze ścieżkami, którymi idą bracia dziewczyny? 

Emocji nie zabraknie. Przygody Enoli zawsze wciągają i zaskakują. Tym razem jest tak samo. Miłośnicy komiksów i fani serii o przygodach odważnej nastolatki będą zachwyceni. Nas ten tom oczarował. Akcja rozwijała się błyskawicznie, zwrotów akcji nie brakowało, a bohaterowie znowu budzili emocje. Jednych lubi się od pierwszego spotkania, innych polubić trudno, ale wszyscy oni mają wpływ na rozwój akcji i bez nich historia nie byłaby tak ciekawa. Wspomnieć muszę również o wspaniałych ilustracjach, które są integralną częścią każdego komiksu. Lubię ich kolorystykę i kreskę, którą zostały narysowane. Miło się na nie patrzy. Zobaczycie na nich wszystkich bohaterów i miejsca, w których rozgrywa się akcja. Jeśli i Wy lubicie komiksy, historie pełne zagadek i pełnokrwistych bohaterów, to opowieści o Enoli zostały stworzone dla Was!

Śledztwa Enoli Holmes. 4. Zagadka wachlarza

Serena Blasco

tłumaczenie Maria Mosiewicz

EGMONT 2021


Komentarze

 1. Czytałam zarówno książkę jak i to wydanie i oba wydania bardzo mi się podobały.

  OdpowiedzUsuń
 2. Moje dzieciaki lubią książki z tego typu wątkami.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubię Enolę, komiksy co prawda tylko przeglądałam, ale są naprawdę ciekawe.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nawet nie wiedziałam, że Enolę można również poczytać :) Byłam przekonana, że jest tylko film

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie znam tej serii, ale córka bardzo lubi komisy. Fajna grafika, chętnie poznamy.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz