"Niesamowite nasionka" (Wydawnictwo Dwukropek)

Uwielbiamy książki popularnonaukowe. Mimo tego, że wszystko, co potrzebne znaleźć można w internecie, moje zamiłowanie do książek, każde mi najpierw szukać odpowiedzi w nich. Zdecydowanie bardziej wolę od przewijania stron w sieci przewracanie stron w książce. Lubię podziwiać piękne rysunki albo ilustracje, czytać ciekawe opisy. A takie książki jak Niesamowite nasionka tylko nas w tym utwierdzają.


Ewa Podleś zaprosiła czytelnika do świata nasion. Do czego są potrzebne wiemy wszyscy. To z nich rozwijają się nowe rośliny, to one dodają smaku słodyczom albo daniom wytrawnym. Są przysmakiem różnych gatunków zwierząt i przekąską dla ludzi. Nie wyobrażamy sobie bez nich życia. A co o nich wiemy? Często pewnie niewiele, więc czas to zmienić i dowiedzieć się o nich jak najwięcej! Szansę na poszerzenie wiedzy daje właśnie ta książka. Na pierwszych stronach przyjrzycie się nasionom bliżej (będziecie je obserwować niemal przez lupę). Dowiemy się do czego są potrzebne (a nawet niezbędne), poznamy ich rodzaje i zobaczymy jak wyglądają. A wygląd mają bardzo różny. Są mniejsze, większe, czarne, białe i zielone, okrągłe, podłużne, a niektóre przypominają swoim wyglądem hamburgera! Wyrastają z nich drzewa, krzewy, owoce, warzywa, kwiaty i zboża. Wszystko, co niezbędne do życia. Wielu z nich przez wieki przypisywano niezwykłe właściwości. Jedne odświeżają oddech, inne pomagają na włosy, jeszcze inne podobno uśmierzają ból zębów. Znaleźć możemy je w sklepach, na straganach, w lesie albo na polach. Przydadzą się miłośnikom medycyny naturalnej i poszukiwaczom niebanalnych materiałów do zabawy.

Celowo nie zdradzam Wam, o których nasionach mowa, bo chcę zaostrzyć Wasz apetyty nie tylko na nasiona, ale przede wszystkim na tę książkę. Nas zachwyciła i jestem pewna, że Wasze serca również podbije. Świetne ilustracje spodobają się każdemu, ciekawe opisy zainteresują wszystkich. Wiedza zdobywana dzięki tej książce sama wchodzi do głowy, a potem kiełkuje jak opisywane w niej nasionka. Czytanie Niesamowitych nasionek to sama przyjemność. Jeśli macie dziecko w domu (lub rodzinie) ciekawego świata malucha, koniecznie pokażcie mu tę książkę. Zachwyt gwarantowany!

 

Niesamowite nasionka

Ewa Podleś

Dwukropek 2021

 


Komentarze

 1. uwielbiam takie książki, sama chętnie dowiaduje się z nich ciekawych rzeczy o świecie:-)

  OdpowiedzUsuń
 2. W sumie sama bym sobie wiedzę zaktualizowała :) fajna pozycja :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobra propozycja i dorośli tez mogą śmiało się na nią załapać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Z pewnością i ja dowiedziałabym się co nieco z tej uroczej książeczki dla najmłodszych :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz