"Kapelusz opowieści" (Harper Kids)

Trudno mi uwierzyć, że od naszego pierwszego spotkania z serią "Poczytaj ze mną" minęło już tyle czasu. Kiedy w naszym domu pojawiła się książka Po co komu mamut?, Tosia była przedszkolakiem, a teraz? Chodzi do piątej klasy, a ja każdego dnia widzę, jak wiele dało jej czytanie tej serii.

 

W ramach serii "Poczytaj ze mną" publikowane były bardzo różne książki. Każda reprezentowała inny gatunek literacki. Były wśród nich baśnie, opowiadania, historie fantasy, reportaże i kryminały. Wszystkie ciekawe i pokazujące młodym czytelnikom jak różnorodny jest świat literatury. Każda historia wydawana była jako osobna książka. Niedawno wydawnictwo Harper Kids zebrało je w jeden tom i opublikowało pod wspólnym tytułem Kociołek opowieści. Teraz ukazała się część druga Kapelusz opowieści. Znajdziecie w nim siedem kolejnych opowieści reprezentujących różne gatunki. Przeczytacie baśń, czyli Baśń o świętym spokoju Zofii Staneckiej, dwie historie fantasy Pana od angielskiego Pawła Beręsewicza i Kubę, smoka i kosmiczny bałagan Jarosława Kaczmarka, reportaż Na ratunek Karuzeli Ewy Nowak, dziennik Tropem jeźdźca na słoniu Justyny Bednarek, przygodę Strażak Lulek Ewy Nowak oraz kryminał Różowe babeczki Joanny Jagiełło. Dzieci spotkają na kartach tej książki swoich rówieśników i przeczytają o przygodach, które mogłyby przydarzyć się każdemu z nich. W innych historiach trafią na bohaterów sprzed lat, których nigdzie indziej nie mieliby okazji spotkać. Przeczytają opowieści, które rozwiną ich wyobraźnię, pokażą światy, których być może nigdy wcześniej nie znali. Pokażą jak wiele oferuje nam literatura i jak bardzo rozbudza naszą wyobraźnię.
 

Obok Kapelusza opowieści trudno przejść obojętnie. Książka od razu zwraca uwagę potencjalnego czytelnika. Piękna i intrygująca okładka. Na niej pies w kapeluszu. Kapelusz stał się schronieniem dla bardzo różnych i dość nietypowych rzeczy. Znajdziecie tam między innymi lawendę i samochód. To obietnica niezwykłych historii, które znajdziecie wewnątrz książki. Obietnicy dotrzymanej i spełnionej. Historie zachwycają, pobudzają wyobraźnię, a ich lektura sprawia czytelnikom niezwykłą przyjemność. Z wielką przyjemnością się tę książkę również ogląda. Ilustracje są przepiękne, do każdej historii oprawę graficzną stworzył inny artysta. Są wśród nich Marianna Sztyma, Aleksandra Krzanowska, Joanna Rusinek, Katarzyna Trzeszczkowska, Daria Solak, Marta Krzywicka i Agata Kopff. Każdy z nich ma swój niezwykły styl. Mimo to, że tę książkę stworzono z historii napisanych przez różnych autorów i ilustracji autorstwa różnych ilustratorów powstała spójna i ciekawa dla czytelnika całość. A Kapelusz opowieści to jedna z tych książek, które po prostu trzeba znać i mieć!

 Książkę znajdziecie na


https://egmont.pl/

Komentarze

 1. Piękne ilustracje i myślę, że historie też bardzo ciekawe. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne ilustracje napewno spodoba się dzieciom

  OdpowiedzUsuń
 3. Różnorodność gatunków i piękne wydanie sprawiają, że idealnie nadaje się na prezent.

  OdpowiedzUsuń
 4. Paulina Kwiatkowska28 września 2021 21:42

  Jestem zachwycona tym wydaniem, dużo ciekawych historii w dobrej cenie.

  OdpowiedzUsuń
 5. ta lektura jeszcze przed nami, ale już nie mogę się doczekać <3

  OdpowiedzUsuń
 6. Ilustracje faktycznie mogą zachwycić niejedno dziecko.

  OdpowiedzUsuń
 7. Harperkid wydaje coraz ciekawsze propozycje dla dzieciaków.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz