"Pan Pies i wyskoki foki" (Wydawnictwo Wilga)

Tego bohatera miałyśmy już okazję poznać. Polubiliśmy się od razu. Sympatyczny psiak szybko zyskuje sympatię czytelników. Bardzo ucieszyła nas druga książka o jego przygodach. Po świetnym pierwszym tomie, liczyłyśmy na przynajmniej tak samo dobry drugi.


Zawodu nie było. Pan Pies i wyskoki foki to kolejna książka, którą z czystym sumieniem mogę polecać wszystkim dzieciom. Jej główny bohater, miłośnik podróży i przygód, nie ma jednego właściciela. Dołącza do osób, które wzbudzają jego zaufanie i zainteresowanie. Tym razem jego serce zdobył szyper kutra, Johm Tregen. Tak rozpoczęła się nowa psia przygoda z morzem w roli głównej. Pan Pies nie miał jednak czasu wpatrywać się w fale albo chmury przesuwające się po niebie. On miał przed sobą misję. Musiał pomóc pewnej foce, która zniknęła w tajemniczych okolicznościach. Fokę uwielbiają turyści i niektórzy specjalnie dla niej przyjeżdżają właśnie na tę plażę, ale zwierzęcia od jakiegoś czasu nikt nie widział i wielu już zaczyna się martwić. Pan Pies nie ma czasu do stracenia! 

Więcej szczegółów fabuły nie mogę Wam zdradzić. Książka nie jest długa, akcja rozwija się szybko, więc mogłabym pozbawić Was przyjemności samodzielnego poznawania tej historii. Historii pełnej humoru, ciekawych wydarzeń i interesujących bohaterów. Wśród tych ostatnich spotkacie nie tylko zwierzęta, ale również ludzi. Wszyscy są ciekawi, każdy coś do tej książki wnosi. Na pewno wzbudzą zainteresowanie i sympatię dzieci. Nie będą się przy nich nudzić. Seria o przygodach Pana Psa to świetna propozycja dla dzieci, które doskonalą umiejętność czytania. Książka nie należy do najkrótszych (ma około 120 stron), czcionka jest nieco większa od standardowej, a między liniami są spore przerwy. Nie brakuje w niej również ilustracji, które dodatkowo umilają lekturę i czas spędzony z Panem Psem.
 

Pan Pies i wyskoki foki

Ben Fogle

ilustracje Nikolas Ilic

tłumaczenie Ewa Borówka

Wydawnictwo Wilga 2021


 https://www.gwfoksal.pl/

Komentarze

 1. Słyszałam o tej książce i chętnie skuszę się na tę lekturę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Sympatyczną mordkę ma Pan Pies :) aż się poczułam, jakby mnie przeniesiono w czasy dzieciństwa :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzieci chyba generalnie lubią książki o psach. Dużo ich jest.

  OdpowiedzUsuń
 4. widziałam ta serię, ale jakoś nie byłam do niej przekonana, teraz widzę, że warto nadrobić :-)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz