"Obciachowe pomysły taty Oli" (Wydawnictwo Dwukropek)

Czasem, w złości, dzieciom zdarza się mówić, że wolałyby mieć innych rodziców. Porównują swoich rodziców z rodzicami rówieśników i stwierdzają, że ich są mniej fajni. Nie kupują aż tylu zabawek, każą wracać wcześnie do domu, za dużo pracują, nie jeżdżą na wycieczki, wolą góry od morza. Przykłady można mnożyć. Sytuacje, w których dzieci czują niezadowolenie ze swoich rodziców również. A najśmieszniejsze w tej sytuacji jest to, że rzeczy, które w naszych rodzicach denerwują nas, inni mogą postrzegać jako zalety i cechy, których można zazdrościć.

 

Tak mogło być z tatą Oli. Szalone pomysły mężczyzny mogły podobać się każdemu dziecku. Tata Oli ma mnóstwo dystansu do siebie, niewieloma rzeczami się przejmuje, często żartuje. Zachowuje się tak, jakby niczym się nie przejmował i do niczego nie podchodził poważnie. Koledzy Oli mogli zazdrościć jej takiego taty. Ola podchodziła do sprawy zupełnie inaczej i coraz bardziej otwarcie mówiła o tym, że zachowanie taty jej się nie podoba. Tata jednak niespecjalnie się tym przejmuje. Nadal pozwala sobie na żarty, które dziewczynkę krępują. Ola czuje się zawstydzona, kiedy tata odprowadzając ją do szkoły przypomina jej, że nie powinna rzucać w tablicę kanapkami z majonezem. Dziewczynka nie lubi, kiedy tata mówi, że jej kolega jest tak naprawdę jej chłopakiem. Ma serdecznie dość zachowania ojca i postanawia się zbuntować! W tej książce Ola postanawia dać tacie nauczkę! 

Brzmi groźnie? Może trochę. Jeśli znacie książki o Oli i jej tacie, dobrze wiecie, że nie ma się czego bać. Te książki charakteryzuje ogrom humoru, z takimi bohaterami nie można się ani nudzić, ani smucić, ani bać. Obciachowe pomysły taty Oli to książki, które rozbawią każdego. Niekontrolowane wybuchy śmiechu przy jej czytaniu zdarzyć się mogą i dzieciom, i dorosłym. Czytanie na pewno będzie dla całej rodziny wielką przyjemnością, a dla dorosłych pretekstem do rozmyślań. Być może ich zachowania nie są tak ekstremalne, jak te przedstawione w książce, ale teraz, gdyby chcieli nieco zaszaleć, będą już mieć w pamięci konsekwencje takich zachowań. Tu wszystko czarno na białym napisano, a mnóstwem kolorów zilustrowano. Dobra zabawa przy czytaniu i oglądaniu gwarantowana!
Obciachowe pomysły taty Oli

Thomas Brunstrom

ilustracje Thorbjorn Christoffersen

Dwukropek 2021


 


Komentarze

 1. Widziałam ją w bibliotece, na pewno skuszę się na jej wypożyczenie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajna książeczka. A z tym, ze trawa u sąsiada jest bardziej zielona tez sie zgadzam. Nie ma takiego rodzica który dowodziłby swojemu dziecku.

  OdpowiedzUsuń
 3. To musi być bardzo zabawna lektura! Chyba każdy rodzic miewa czasami takie obciachowe pomysły,którymi kompromituje dziecko ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam sporo dobrego na temat tej serii i na pewno nie przejdę obok niej obojętnie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ależ Ty wynajdujesz zawsze ciekawe książki dla dzieci!

  OdpowiedzUsuń
 6. Jako ojciec z 26 letnim stażem powiem tak, ojcowie mają głownie obciachowe pomysły. Dobrze, że są już książki o tym

  OdpowiedzUsuń
 7. Super książka, a już na pewno zabawna. Dzięki za tak fajną propozycję. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Książka zapowiada się super, świetny wpis :)

  OdpowiedzUsuń
 9. mam wielką ochotę na tę serię, myślę, że przypadłaby moim do gustu :-)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz