Magazyn "Świerszczyk" poleca się na wiosnę!

Wiosna jest na razie dość kapryśna. Nie możemy spędzać na zewnątrz tyle czasu, ile chcemy. Dlatego cały czas przychylnym okiem patrzymy na "umilacze", które sprawdziły się jesienią i zimą. A one po raz kolejny udowadniają, że sprawdzają się o każdej porze roku. Jakie "umilacze" mam na myśli? Między innymi magazyn "Świerszczyk dla dzieci", który pięknie się rozwija i cały czas zaskakuje czytelników.

 


W tym miesiącu ukazały się aż cztery różne odsłony magazynu "Świerszczyk". Pierwsza, ta najbardziej znana i klasyczna, poświęcona jest wiośnie. Rozmawiają o niej bohaterowie wszystkich opowiadań, jej poświęcone są wiersze, ona jest motywem przewodnim krzyżówek, gier i zagadek. Wiosna pojmowana bardzo szeroko, bo kolejne strony to nie tylko opowieści o wiosennych roślinach, coraz cieplejszych dniach i wiosennych aktywnościach. Wiele tu wiosennych ciekawostek. Jest nawet wywiad z Wiosną! Jest świąteczna wyszukiwanka i bardzo interesujący artykuł na temat ptasich jajek. Ciekawostek i ważnych informacji nie zabraknie, więc gwarantuję Wam, że będziecie czytać ten numer z wypiekami na twarzy.Jeszcze więcej ciekawostek czeka na czytelników w kolejnym numerze magazynu "Świerszczyk. Reporter". Bohaterami najnowszego numeru są pandy. Bajetan Hops, specjalnie dla czytelników, przeprowadził wywiad z pandą. Sporo można się z niego dowiedzieć, a zdobyta wiedza przyda się później, bo jak w każdym "Świerszczyku", tak i tutaj nie brakuje krzyżówek i zagadek. Są też artykuły o innych niedźwiedziach oraz nauka ich rysowania. Jest niedźwiedzia gra, niedźwiedzi komiks i niedźwiedzie żarty. Jest też artykuł Marcina Kostrzyńskiego (znanego jako Marcin z lasu) o tym jak obserwował niedźwiedzie w Bieszczadach. Jest tego tyle, że nie umiem wybrać jednej strony, która podobała nam się najbardziej. "Świerszczyk Reporter" po raz kolejny udowodnił, że jest świetną propozycją czytelniczą dla wszystkich ciekawych świata dzieci. 

Dwie kolejne nowości z logo "Świerszczyka" to gratka dla miłośników zagadek. Jedna to zbiór labiryntów. Wszystkie zyskały piękną wiosenną szatę. Przechodząc je można się będzie przenieść na łąkę, przyjrzymy się bobrom, pszczołom, mrówkom i wielu innym zwierzętom i roślinom. Na nudę nie będzie czasu ani miejsca. Podobnie będzie z magazynem "Świerszczyk. Krzyżówki i łamigłówki". Wszyscy, którzy lubią rozwiązywać zagadki będą zadowoleni. Zakres tematyczny zadań do rozwiązania jest bardzo szeroki, więc będzie to szansa na połączenie nauki i zabawy. Będzie trochę wiosennie, trochę historycznie, zajrzymy do wesołego miasteczka i do lasu.  

"Świerszczyk" jest z nami od kilku lat. Dziś nie wyobrażamy sobie nie zabrać go na krótką wycieczką, w długą podróż i nie mieć go pod ręką w domu. To świetna propozycja czytelnicza dla starszych przedszkolaków i młodszych uczniów szkół podstawowych. Daje szansę na doskonalenie czytania i poszerzanie wiedzy. Wszystko w (zapewne) interesującej dla dzieci formie gazety. U nas ta forma czytania sprawdziła się i przyjęła, więc teraz mogą z czystym sumieniem i pełnym przekonaniem polecać ją innym.
 

Komentarze

  1. Świerszczyk to zawsze dobrze i spędzony czas. Poszukam tych numerów. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Już sporo stron przeczytanych i rozwiązanych, w świąteczne dni pewnie skończymy wszystko, moi młodzi czytelnicy uwielbiają każdy rodzaj świerszczykowych przygód i zabaw. :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz