"Sól" i "Spinacz" - nowości w serii "Akademia Mądrego Dziecka" (Wydawnictwo HarperKids)

Kiedy byłam dzieckiem jedynymi eksperymentami jakie mogłam robić była domowa uprawa fasoli i hodowanie pleśni na chlebie. Wszystko oczywiście w ramach lekcji przyrody albo biologii. Może dlatego nie poszłam na studia techniczne i nie zajmuję się teraz odkryciami naukowymi? Tosi i jej rówieśnikom od najmłodszych lat pokazujemy jak niezwykła jest nauka, jak ciekawe rzeczy można dzięki niej odkrywać i obserwować. 

 

Książek, które inspirują do wspólnej zabawy połączonej z nauką jest na rynku wydawniczym mnóstwo. Które są najlepsze? Każdy pewnie ma na ten temat inne zdanie. My, szczególną sympatią, darzymy serię "Akademia Mądrego Dziecka". Seria, którą kilka lat temu zainaugurowały książki dla najmłodszych dzieci, dziś rośnie razem z nimi. Właśnie ukazały się nowe książki pełne ciekawostek i interesujących doświadczeń, które każdy może przeprowadzić we własnym domu. 

Na początek pod lupę weźmiemy sól. Dowiemy się skąd pochodzi, jakie może mieć kolory, jakie produkty na pewno ją zawierają. Poznamy jej właściwości i przekonamy się, dlaczego jest tak ważna. A potem będziemy mieli szansę przeprowadzić z nią kilka doświadczeń. Sprawdzimy czy pomoże w podnoszeniu kostki lodu bez dotykania jej. Czy może sprawić, że jajko będzie unosić się w wodzie. Nauczymy się odsalać morską wodę i zmienimy sól w klej. Pomysłów na eksperymenty jest znacznie więcej, ale nie będą zdradzać Wam wszystkich inspiracji. Gwarantuję jednak, że wszystkie są ciekawe i warte wypróbowania.
 

Podobnie jak te, które trafiły do książki Spinacz. Z niej dowiemy się, dlaczego spinacz się odkształca i nauczymy się budować z niego katapultę. Sprawdzicie, czy da się go rozerwać i nauczycie go pływać. Dowiemy się, dlaczego spinacz ulega korozji i poznamy sposób na łączenie spinaczy bez ich dotykania. Zapowiada się znakomita zabawa i to z tak prostym przedmiotem, który chyba każdy ma w domu!
 

Czytanie książek Sól i Spinacz będzie dla dzieci szansą na świetną zabawę połączoną z nauką. Te dwie książki pokazują jak ciekawa jest nauka i, że bardzo często łączy się z zabawą. Nauka przez zabawę to najlepsza forma uczenia się. Doświadczenia to najprostsza droga do zrozumienia praw rządzących światem. W tych książkach wszystkie prawa i zasady, które zostały wykorzystane przy doświadczeniach, są opisane i wyjaśnione. Myślę, że ta część będzie ciekawa również dla dorosłych, którzy nad niektórymi rzeczami mogli się już przestać zastanawiać, a niekoniecznie wiedzą, dlaczego tak się dzieje. Oni również sporo się z tej książki dowiedzą. I jestem przekonana, że nikogo te książki nie zawiodą!

Książki z serii "Akademia Mądrego Dziecka" 

znajdziecie na


https://egmont.pl/

Komentarze

 1. Ta seria cieszy się u dzieci ogromnym powodzeniem, a ja się temu nie dziwie. Nie dość, że kusi dobrą zabawą, to jeszcze edukuje.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zastanawiam się nad kupnem tej serii. Żałuję, że wcześniej nie słyszałam o tym.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jest naprawdę wiele nowości. Jeśli chodzi o te, to uważam, że są naprawdę ciekawe.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawa propozycja! A wstępem do wpisu przypomniałaś mi, że miałam w dzieciństwie książkę z różnymi zagadkami i eksperymentami. Muszę jej poszukać w rodzinnym domu 😊

  OdpowiedzUsuń
 5. Książeczki z pewnością będą cieszyć się dużym wzięciem, jakie dziecko nie lubi poznawać otaczającego go świata i eksperymentować w zdobywaniu wiedzy. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Również mamy te pozycje książkowo- naukowe. Cała seria jest rewelacyjna!!! Nauka i zabawa w jednym.

  OdpowiedzUsuń
 7. Kolejne ciekawe nowości z tej serii, nawet bardzo. Chętnie poznamy je bliżej. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz