Komiksy (nie) tylko dla dziewczyn (Wydawnictwo EGMONT)

Nie przypominam sobie, żeby moje koleżanki czytały komiksy. Raczej była to domena naszych kolegów. Nie umiem również znaleźć w pamięci żadnego komiksu, którego bohaterkami byłyby dziewczyny. Komiksy czytali chłopcy i raczej do nich były one adresowane. Pewnie dlatego nigdy nie myślałam, że komiksy zacznie czytać Tosia. A jednak czyta i lubi. Dlaczego? Pewnie dlatego, że oferta komiksów, których bohaterkami są dziewczyny cały czas się rozrasta. Każda znajdzie coś dla siebie. Miłośniczka przygód, fanka zwierząt i ta, która lubi historie obyczajowe. Dziś mam dla Was właśnie trzy takie komiksy. 

 

Pierwszy z nich to drugi tom przygód bohaterki, którą już zdążyłyśmy polubić. Enola i niezwykłe zwierzęta to historia młodej weterynarki, która pracuje w Muzeum Historii Naturalnej. Weterynarka w muzeum brzmi dziwnie? Jak się okazuje nie tak bardzo. Enola zajmuje się magicznymi stworzeniami, tymi, które możecie znać z baśni i legend. Choć może to się wydawać dziwne, to Enola pomaga właśnie im. Tym razem jej pomocy potrzebują kraken i yeti. Enola bez wahania ruszy im na pomoc. Towarzyszyć jej będzie najlepszy na świecie czworonożny asystent. Dla Enoli to kolejna wielka i odpowiedzialna misja, dla czytelników nowy, świetny komiks, z którego dowiedzą się, co jest w życiu ważne, dlaczego trzeba pomagać innym i jaką rolę w życiu odgrywa prawdziwa przyjaźń. Wszystko w komiksowej formie, uzupełnione pięknymi ilustracjami, na których zobaczyć można wszystkich bohaterów tej historii.
Podobnie jak w komiksie Toska z lasu. Tu czytelnicy udają się w podróż w przeszłość i trafiają do włoskiej miejscowości Castelgvelfo. Właśnie w niej wznosi się okazały zamek, w którym mieszka książęca rodzina. Córka księcia Lucilla nie jest w pełni szczęśliwa. Pozornie ma wszystko, bogactwa, służbę, okazały zamek. To jednak nie daje jej szczęścia, raczej jest powodem do kolejnych rozczarowań. Dziewczyna ma już dosyć służby, ciągłego nadzoru, wyręczania jej we wszystkim. Lucilla chciałaby żyć inaczej. Nic więc dziwnego, że kiedy pojawia się w nim Toska, Lucilla wykorzystuje okazję. Toska jest buntowniczką, żyje zupełnie inaczej niż jej rówieśniczka. Dziewczyny mają szansę poznać się i zaprzyjaźnić. Co z tego wyniknie? Dowiedzą się ci, którzy przeczytają komiks Toska z lasu.
Trzeci komiks, który chcę Wam dziś pokazać, to historia bardzo współczesna. Bohaterkami jest grupka nastolatek. Dziewczyny przyjaźnią się ze sobą i przeżywają wiele różnych przygód. Przygód dość codziennych i przez to bardzo bliskich wszystkim czytelniczkom. Są historie szkolne, opowieści o pierwszych miłościach, problemach w przyjacielskich relacjach. Dziewczyny spędzają ze sobą mnóstwo czasu, jedne znają się krócej, inne dłużej. Dużo ze sobą rozmawiają, chodzą razem do kina i na basen. Robią to wszystko, co ich rówieśniczki, które będą te komiksy czytać. Właśnie dlatego stają im się tak bliskie. Kumpelki to komiks dla nastolatek. Dziewczyny na pewno będą się przy nim dobrze bawić i odnajdą siebie w głównych bohaterkach tej historii.
 

Trzy komiksy, trzy historie, nieco więcej niż trzy bohaterki. Każda interesująca, każda inna, wszystkie ciekawe. Być może do jednych zapałacie większą sympatią niż do innych. To całkowicie normalne. My też niektórych bohaterów lubimy bardziej od innych. I dobrze, dzięki temu wiemy, że książki budzą w nasz emocje. Zarówno opisywane historie, jak i przedstawione postaci. Jeśli lubicie komiksy, zwróćcie uwagę na to historie. Na pewno przynajmniej jedna przypadnie Wam do gustu. Jeśli macie do komiksów stosunek mniej entuzjastyczny, to spróbujcie się przełamać. Gwarantuję Wam, że będziecie zaskoczeni!

Te i inne komiksy znajdziecie na

 

https://egmont.pl/


Komentarze

  1. Są tak fajnie narysowane, że sama bym chętnie przeczytała :) Kumpelki trochę przypominają mi komiksy o czarodziejkach Witch

    OdpowiedzUsuń
  2. Moja córka, ostatnio pokochała komiksy, dziękuję z a polecenie!

    OdpowiedzUsuń
  3. W mojej rodzinie są dzieci które uwielbiają komiksy - te są dla nich.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz