"Ośmiornica Zośka" (Wydawnictwo AGORA)

W tak daleką podróż seria "Zwierzaki" jeszcze nas nie zabrała. Do tej pory jej twórcy wybierali na jej bohaterów zwierzęta, które przy mniejszym lub większym szczęściu, każdy może spotkać na swojej drodze. Teraz wszystko się zmieniło...

 

Katarzyna Boni zabrała czytelników pod wodę. Tu czeka na nich Zośka, główna bohaterka książki. Zośka jest ośmiornicą. Jak przystało na bohaterkę "Zwierzaków" jest ciekawska i żądna przygód. Żyje w morskiej toni, ale bardzo interesuje się tym, co dzieje się na lądzie. Słyszałam, że żyją tam zupełnie inne istoty. Zośka bardzo chciałaby je zobaczyć, dlatego mimo wielu ostrzeżeń, które nie raz słyszała od tych wśród których żyje, wyruszyła na powierzchnię. Tu zobaczyła to, czego nie mogła widzieć wcześniej. Suche kamienie, inne rośliny. Nieznane jej wcześniej zwierzęta i ludzi! Wszystko, co widziała na własne oczy zachwycało ją, fascynowało i cieszyło. Wśród żyjących na lądzie stworzeń znalazła przyjaciółkę. Była bardzo szczęśliwa, kiedy spędzały razem czas. Doświadczała czegoś zupełnie nowego. Czegoś, czego nie czuła nigdy wcześniej. Była naprawdę szczęśliwa. Aż do dnia, w którym na powierzchni oceanu pojawiła się jakaś dziwna plama. Wtedy wszystko zaczęło się zmieniać na gorsze. Zośkę czeka bardzo ważna i odpowiedzialna misja!
Kiedyś chciałam spróbować jakiegoś dania z ośmiornicy. Nie zdecydowałam się na to, gdy usłyszałam jak inteligentne są te zwierzęta. Po przeczytaniu Ośmiornicy Zośki zniechęciłam się jeszcze bardziej. Bohaterka podbiła nasze serca, jej przygody zapierały dech w serach. Katarzyna Boni opisała historię, którą trudno się nie zachwycić. Jest piękna, mądra i inspirująca. Jej dopełnienie stanowią ilustracje. Stworzył je dobrze nam znany, choć w serii "Zwierzaki" debiutujący, Marcin Minor. Jego prace zachwyciły nas wiele razy. Nie przypominam sobie jednak, żeby którekolwiek były tak kolorowe jak te! Zarówno Zośka, jak i jej przyjaciele zachwycają, działają na wyobraźnię i oczarowują. Patrząc na te ilustracje czytelnik ma wrażenie, że przygląda się prawdziwym morskim głębinom. To zapewne zasługa niesamowitych kolorów. Kolorów, które odgrywają w tej książce bardzo ważną rolę i pojawiają się niemal na każdej stronie. Z ich pomocą Zośka opisuje i postrzega świat. Dlatego pojawiają się tu takie barwy jak siwotwardy, smutnogłuchy albo żółtorozdrażniony. Zośka na przykład brunatnie się zmniejsza, "różowo się rozpuszcza i puszyście zaróżawia. To niesamowicie działa na wyobraźnię czytelników. Ośmiornica Zośka pięknie wkomponowała się i wzbogaciła serię "Zwierzaki". Jeśli czytaliście przynajmniej jedną książkę wydanej w jej ramach, to Ośmiornicy Zośki na pewno nie muszę Wam dodatkowo rekomendować. Jeśli jeszcze nie czytaliście żadnego tomu, to możecie kupować w ciemno. A potem zarezerwować wieczór albo kilka wieczorów i doskonale się w jej towarzystwie bawić.
 

Ośmiornica Zośka

Katarzyna Boni

ilustracje Marcin Minor

Wydawnictwo AGORA 2022


http://wydawnictwoagora.pl/

Komentarze

 1. Fajna książeczka dla dziecka

  OdpowiedzUsuń
 2. Urzekły mnie piękne ilustracje.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ilustracje piękne.
  Danie z ośmiornicy nie dla mnie. Zdecydowanie wolę lądowe owoce :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo pięknie wydana książeczka, z pięknymi ilustracjami.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ładnie wydana książka i temat ciekawy. Warto się skusić.

  OdpowiedzUsuń
 6. Chętnie sięgnę z moją młodą czytelniczką po tę książkę, ośmiornice i mnie zawsze fascynowały. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz